46 Schuiten. Voor het onderhoud van een veeraak en drie vliegers werd uitgegeven 13.625. Politie dag- en nachtwacht. Het onderhoud van de lokalen en het ameublement benevens schoonhouden en vuur en licht kostte 643.69. Brandb luschmiddelen Het onderhoud van deze bepaalde zich alleen tot het nood wendige waarbij eene vernieuwing van de twee hangriemen van den lossen aanjager, van de zes zuigerleêren van de vaste aan jagers en de aankoop van drie reddingstouwen en drie lantarens. De uitgaven bedroegen 384 14, zonder de schadevergoeding aan geaffecteerden. Schoolmeubelen Lager onderwijs. Deze vorderden aan gewoon onderhoud en aanvulling eene uitgave van 911.61, waaronder begrepen het repareren en verwen van ameublement in de le 2e en 5e openbare scholen, het aankoopen van gordijnen voor de 5e en van twee kagchels voor de 4e openbare school. Voorts vernieuwing van ruim 100 K. G. kagchelpijpen benevens aankoopen ten behoeve van de schoolbibliotheek Schoolmeubelen Middelbaar onderwijs. Wegens instelling van eene paralelklasse aan de Hoogere Burgerschool werd voor de daartoe verbouwde lokalen nieuw schoolameublement aangeschaft en aanbesteed voor j 665.- Nog werden aangeschaft 41 gordijnen voor de teekenzalen en paralelklasse; een tapijt, stoelen, tafel en 1 gasornament voor de Docentenkamer; voorts twee kagchels en ongeveer 102 K. G. kagchelpypen vernieuwd. Voor dagelijksch onderhoud, waaronder ook de Gymnastiekschoolwerd de som van f 1735.38 uitgegeven. Straatverlichting De openbare straatverlichting kostte 6223. Openbare Gezondheidsmaatregelen, desinfecteer en, enz. Voor aankoop van carbolzuur, chloorkalk en werkloonen werd uitgegeven f 204.13. 47 C. Werken, niet aan de gemeente behoorende, als: Wegen van polderbesturen, corporatiën en bijzondere personen zijn in deze gemeente niet aanwezig. Begraafplaatsen van kerkgenootschappen en bijzondere per sonen evenmin. HOOFDSTUK VI«. Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. De toestand der openbare wegen, goten, riolen, sekreten, urinoirs, en van openbare gebouwen was voldoende. De verordening op het reinhouden der straten en het houden van mestverzamelingen wordt streng gehandhaafd. Het stratenvuil wordt van stadswege verzameld, terwijl de ingezetenen zich van het uit hunne woningen afkomende vuil kosteloos kunnen ontdoen. Het tonnenstelsel erlangt meer en meer uitbreiding. Het vervoer van faecalien en stratenvuil heeft plaats naar de stads-mestplaatsen, alwaar ze tot compost worden verwerkt, daarna publiek verkocht, voor zoover de gemeente de mest niet voor hare eigene landerijen bezigt. Voor de noodige waterverversching door middel van spuijing der binnengrachten wordt zorg gedragen. b. Heerschende ziekten. De Gemeente bleef in het afgeloopen jaar gelukkig van heerschende ziekten verschoond. Nadat nog slechts 30 gevallen van mazelen, waarvan 1 met doodelijken afloop, waren geconstateerd, werd deze ziekte in 1875 als epidemisch geheerscht hebbende, in het voorjaar als geweken beschouwd. Verder werden aangegeven: 9 gevallen van Diphteritis. 1 van Roodvonk. 6 van Typhus (waarvan 1 doodelijk). 1 van Dysenterie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 25