41 Benaming. Toestand, Het plantsoen heeft in het algemeen door de hooge waterstanden veel geleden; vooral was zulks het geval met de peppelenboomen op den weg naar Warnsveld, die voor een groot gedeelte omge waaid en wegens gevaarlijken stand weggehakt zijn. Ook in de laatste Stuivers-allée was dit het geval. Langs den verlegden straatweg op den overmarseh werden 240 iepen gepoot. Het onderhoud van een en ander vorderde Algemeene Begraafplaats. Israëlitische begraafplaats. ff. Begraaf- goed. id. Verschillende werken. Omtrent de schade door den hoogen watervloed in 't voorjaar van 1876 aan gemeente-eigendommen en werken berokkend valt het navolgende mede te deelen. De Armen-Weezenweide en de weide het Kerkhof werden met zand overdekt, het rikwerk op de Marsch en Helbergen spoelde weg, ook de doornhagen werden voor een groot gedeelte om geworpen. De bezaaijing op het bouwland de Linie van Hooff werd vernield De uitbakening der bouwlanden aan de Yeluwsche zijde, welke onlangs had plaats gehad, moest opnieuw geschie den. In de hoven werden, om het Oostelijk gedeelte vrij van 45 Vermelding van de kosten daar- het aangelegde en ver beterde gedurende het jaar. voor en voor het onderhoud aangewend. Werken gedurende het jaar aanbesteed. Aaonemings- som. 2011.40 •plaatsen gemeente-) Kosten van onder houd van plantsoen, maaijen van gras, on derhoud van het ge bouw, benevens nieuwe vloer in de schijn- kamer Reparatie aan de rasterwerken f 71.41 45.69 water te houden, dammen opgeworpen. De Yliegendijk moest wegens in- en afspoeling worden bewaakt en werd tot beveili ging van matten voorzien. De laag gelegen buitenbruggen had den belasting van noode, de afrikkingen op de IJsselkaden spoel den weg, ook werd het talud en de afrikking van de Israëliti sche begraafplaats vernield. In de overstroomde wegen spoelden gaten en de bestrating of bepuining werd zeer beschadigd. Om de Polsbroek te kunnen drooghouden werd aldaar een kist dam gesteld en aan de binnengracht eene locomobile met centri fugaal geplaatst, die gedurende 20 dagen met goed gevolg heeft gewerkt. Een en ander vorderde buitengewone uitgaven tot herstelling en voorziening, ten bedrage van 3521.12.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1876 | | pagina 24