12 G December. Tot leden der Plaatsel. Schoolcommissie benoemd de heeren G. J. Verburgt, P. R. Campert, Mr. S. M. S. de Ranitz en J. P. Muijderman. December. Tot leden der Commissie voor het Middel baar onderwijs worden op nieuw benoemd de heeren C. M. Henny, A. M. H. W. Bn. van Ittersum, H. E. de Bruijn en Dr. H. W. van Rhijn. December. Tot Weezenvader tevens Rentmeester van het Burgerweeshuis benoemd J. Epke. December. Voorgebragt een ontwerp tot bevrijding van de landerijen langs den Ouden IJssel en de Hoen- dernesterbeek van het overtollige water. December. Goedgekeurd dat de kosten der verpleging in het Gasthuis van Krankzinnigen in de 3e klasse worden verhoogd tot 250van de lijders welke na 1 Januarij e.k. zullen worden opgenomen. 13 December. Besloten dat de panden, welke op 1 Janu arij e.k. zich nog in de Bank van Leening mogten bevinden, voor rekening der gemeente zullen worden overgenomen. 27 December. Mej. A. Ubbens benoemd tot hulponder wijzeres aan de le openbare school. Archi even. Veranderingen van eenig belang hebben in den toestand van het Archief en de Bibliotheek in het afgeloopen jaar niet plaats gehad. Wat het Archief betreft, de in 1874 derwaarts uit de Groote Kerk overgebragte oude rekeningen zijn geïnven tariseerd. Zij beginnen met het jaar 1445. Te betreuren is het echter dat aan de collectie vele jaren ontbreken. 13 Het Archief werd yerrijkt met afteekeningen van een lötal afbeeldingen van oude Stadspoorten en andere ge zichten van Zutphenwelke afbeeldingen gevonden werden in eene belangrijke verzameling op den huize de Pol. Er bestaat waarschijnlijkheid dat de verkregen verzameling zal worden aangevuld. Voorts werd aangekocht 1. een register van de 16e eeuw in perkamenten om slaginhoudende diverse akten, waarschijnlijk gepasseerd voor het Schoutambt van Zutphen en geïntituleerd„Pro- tocoll und Signaet onder anderen beschreven utfurende allent dat vur den Schuiten gerichte geschiet und bekannt is" enz. Dit register is afkomstig uit de boekerij van wijlen den heer Kramm te Utrecht. 2. de kwartiersrecessen van 1638, 16501652, 1666 —1669, 1782—1793. De verzameling munten werd met twee stuks vermeer derd, als: 1. een zilveren Testoen of Noord-Ital. munt met het borstbeeld van Willem VIIMarkgraaf van Montferrat en zijn wapenschild. A°. 14881518, zijnde een geschenk van den heer C. L. Beek, en 2. een Rom. legpenning met het borstbeeld van Keizer Augustus, een geschenk van den heer L. A. F. H. Baron van Heeckeren. Wat de Bibliotheek aangaat, de catalogus bestaat in manuscript. Men heeft zich tot een' geschreven catalogus bepaald, omdat de kosten van bet drukken te zwaar zou den zijn voor de toelage, die ten behoeve van Archief en Bibliotheek op de gemeente-begrooting wordt uitgetrokken. De Bibliotheek ontving in 1875 ten geschenke van het Gemeente-Bestuur van Kampen 1. Register van Charters en bescheiden in het oude

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 8