10 5 Julij. Ter vervanging van de lieeren Dr. J. van der Eist, A. H. J. G. van Hamel en Cli. M. Henny, die hunne benoeming tot Provisoren van het O. N. Gast huis niet hadden aangenomenworden benoemd de heeren Mr. S. M. S. de RanitzP. Plantenga Bz. en G. J. Yerburgt. Julij. In plaats van de heeren A. Heijns, G. J. Lijsen en H. Bevelman Cz., die hunne benoeming tot Provisoren van het Burgerweeshuis niet hadden aangenomen worden verkozen de Heeren A. HeijnsCh. M. Henny en S. A. Schoevers. 12 Julij. In plaats van de heeren Mr. S. M. S. de Ranitz en P. H. Umbgrovedie hunne verkiezing tot Provisor van het O. N. Gasthuis niet hadden aange nomen, worden benoemd de heeren H. E. de Bruijn en J. van de Yelde. Julij. In plaats van den heer A. Heijns, die andermaal had bedankttot Provisor van het Burgerweeshuis benoemd de heer G. J. Garsen. Julij. Aan H. J. Lenderink, pachter van de bleek aan de Larepoortvergund om op die bleek een gebouw te stichten voor watervrij waschhuis en tot het droogen van goed des winters. Julij. Mej. P. M. Brandt benoemd tot liulponderwijze- res aan de le openbare school. Julij. W. L. Kerkmeijer benoemd tot hulponderwijzer aan de 5e openbare school. 2 Augustus. Den hulponderwijzer J. H. Graffelman een eervol ontslag verleend. 23 Augustus. Den hulponderwijzer H. J. Nijman een eervol ontslag verleend. Augustus. Den heer L. A. F. H. Baron van Heecke- ren verleend een eervol ontslag, als lid der plaatsel. Schoolcommissie. 11 23 Augustus. De bezoldiging van den Rentmeester van het Bornhof verhoogd tot 700 en die van den Rent meester van het Burgerweeshuis insgelijks tot 700. 7 September. De heer Mr. D. Nijman op nieuw benoemd tot Wethouder en in plaats van wijlen den heer Mr. J. Dam, Jhr. Mr. H. B. van Tets. September. De heeren J. Goedhart en J. P. Muijder- man benoemd tot leden der plaatsel. schoolcommissie. September. De heer G. J. de Sitter benoemd tot lid der Commissie van toezigt voor het middelbaar onderwijs. September. H. van Beusekom en G. Overdijkink benoemd tot hulponderwijzersresp. aan de 4e en 5e openb. school. 4 October. J. W. Stapel aangewezen als eerste hulpon derwijzer aan de 4e openbare school. October. Aan H. J. Gerritsen Rz. verleend 200 voor het inkorten zijner stoep hoek Turf- en Beukerstraat. October. Bepaald dat de Collecteur van het bruggeld door het dagelijkscli bestuur zal worden benoemd. 18 October. Aan R. A. vandenBergh, aannemer der te plaatsen zinkstukken in de nabijheid der stadvergund om op een gedeelte van Helbergen zinkstukken te maken. 22 November. Vastgesteld eene verordening op de Hon denbelasting in deze gemeente, alsmede eene op de invordering derzelve. November. Besloten in het openbaar te verkoopen de boomen staande in het Slingerbosch tusschen de spoor baan en de Marschweide. November. Besloten dat van de Donkeresteeg naar de Binnengracht een riool zal worden gelegd, alsmede een riool naar het Hagepoortje. November. Aan de hulponderwijzeres Mej. P. M.Brandt een eervol ontslag verleend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 7