8 8 April. Besloten den thans gestelden borgtogt van den GrGmeente-oiitvanger goed te keuren. April. Besloten de verpachting van de Centauria goed te keuren. April. Besloten aan de heeren Jhr. H. van Reigers berg Versluijs en Jhr. R. Schuurbeque Boeije toe te staan om voor hunne woningen aan de IJsselkade ter ver siering hunner balcons te planten. 3 Mei. Idem aan den heer Mr. S. M. S. de Ranitz. Mei. Besloten de Jagt op de Stadslanderijen in het openhaar in perceelen te verpachten. Mei. De instructie van den Gemeente-ontvanger ge wijzigd. Mei. Besloten aan L. D. Hamburg te vergunnen om bij het door hem aangekochte huis aan den Rosmolen en de Turfstraateen slagtstal te bouwen en in den gevel van den stal een deurkozijn te plaatsenuitko mende in den Rosmolen. Mei. Afgewezen het verzoek van de heeren C. C. Bru- mngs en J. C. Matthesom eene ondersteuning van 1000, voor een op te rigten muzijkkorps te erlangen. Mei. Afgewezen het verzoek van H. Kluitenberg om den grond in de Hovendien hij in erfpacht zou ver krijgen in eigendom te erlangen. Mei. Het Dagelijkscli bestuur gemagtigd om in de Groenesteeg een riool te leggenwaarvan de kosten worden geraamd op 707. 21 Mei. Den Rentmeester van het O. N. Gasthuis B. Sleijster ontslagen. Mei. Besloten te verklaren dat de Raad er geen be denking tegen heeftdat in het belang der overbren ging van het Amsterdamsche peil over Amersfoort, ZutphenLochemDelden enz. in de rigting van Salz- 9 bergen een merkteeken worde gesteld aan den Wijn huistoren. 7 Junij. Yan den heer Ch. M. Henny opgave ontvan gen van den voet, waarop hij bereid is zijne woning met achterwoning, waarin thans het postkantoor is ge vestigd dóilrvoor alsmede voor een telegraaf-kantoor te verkoopen of wel te verhuren. Junij. Aan de heeren J. C. T. GronemanE. J. van der Linden, L. H. de Bas, Mr. B. A. Roelvink, A. H. J. G. van Hamel en Dr. J. van der Eist een eervol ontslag verleend als Provisoren van het O. N. Gasthuis. Junij. Tot Provisoren van het O. N. Gasthuis be noemd de heeren Ch. M. Henny, Mr. D. J. E. van Löben Seis, Mr. J. L. A. Stolk, A. H. J. G. van Hamel, Dr. J. van der Eist en E. H. Umbgrove. Junij. Als Provisoren van het Burger Weeshuis eer vol ontslagen de heeren A. Heijns, H. Revelman Cz. en G. J. Lijsen en dezelfde heeren op nieuw benoemd. 5 Julij. Ingekomen het berigt van het overlijden van den wethouder Mr. J. Dam. Julij. Van J. Nijkamp en B. W. van Eldik en Zn., ten behoeve der gemeente ten geschenke ontvangen een nieuwe sierlijke presidiale hamer met een kistje. Julij. De erven van den zeer onlangs overleden pach ter van de Bank van Leeningvoorloopig gemagtigd om geen goederen meer in te nemen en in overleg met het dagelijksch bestuur een dag te bepalen voor het lossen der panden. Julij. Afgewezen het verzoek van G. J. Verburgt, strekkende dat de grond, waarop twee door hem aan gekochte hooibergen staanhem kosteloos in gebruik worde afgestaan om daarop een woonhuis te bouwen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 6