6 Eeneop de heffing eener hondenbelasting en eene op de invordering derzelve. Eenetot heffing van regten voor het genot van gas uit de Gemeente-gasfabriek. Eene, volgens art. 147 der Gern. wet, op de benoeming door den Gemeenteraad der leden en beambten van het bestuur der Godshuizen en andere instellingen van liefda digheid waarvan de benoeming niet aan anderen behoort. Eene, régelende de bezoldigingen van de hoofd- en hulponderwijzers aan de Openbare Scholen voor het ge- woon- en meer uitgebreid lager onderwijs. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den Gemeenteraad behandelde onderwerpen. 4 Januarij. J. van Poelgeest benoemd tot Directeur der gemeente-gasfabriek. Januarij. Van den heer D. J. Moorrees, predikant bij de Herv. gemeente te Vianen ingekomen voor het Stedelijk archief een bundel brieven van wijlen J. F. Mar tinet, in levem predikant bij de Hervormde gemeente te Zutphen, en het geschenk aanvaard. Januarij. Besloten het huis, bewoond geweest door wijlen den onderwijzer W. Punt, voor een halfjaar tegen betaling van 150 te verhuren. Januarij. Mr. JE. Bn. Mackay benoemd tot curator van het stedelijk Gymnasium. Januarij. Aan Mr. H. I. Swaving uit genoemde be trekking een eervol ontslag verleend. Januarij. Besloten de aanmerkingengevallen op het ontwerp voor de uitbreiding van het spoorweg-station in deze gemeente, bij de aansluiting van den Ooster spoorweg aan den Staats-spoorweg alhier, aan den Minister van Binnenl. Zaken mede te deelen. 7 1 Februarij. J. H. Wensinck begiftigd met eene Stads doctorale prebende. Februarij. Mededeeling ontvangen van den brief van den Procureur der Provisoren van het huis Bornhof houdende dat zij in de gevallen uitspraak van de Kegtbank alhier berusten. 1 Maart. Mej. F. Opzoomer eervol ontslagen als hulp onderwijzeres. Maart. Afgewezen het verzoek van den heer B. Capel om de boomen op den kapitalen wal, welke het uitzigt van zijn koepel belemmeren, op te ruimen. Maart. I. J. Westerbeek van Eerten, student te Utrecht, begiftigd met eene vacerende doctorale pre bende. Maart. Dr. A. H. van Andel benoemd tot Curator- van het stedelijk Gymnasium. Maart. De erfpacht van een stuk grond achter de gasfabriek der gemeente ad 12 vervallen verklaard. Maart. Benoemd tot lid der Gezondheidscommissie de Heer A. J. C. Snijders. Maart. Onder de gestelde voorwaarden besloten te aanvaarden eene collectie naturaliën, instrumenten en boeken, aan de gemeente geschonken door het Ge nootschap ter beoefening van natuurkundige wetenschap pen alhier. 3 April. Den hoofdonderwijzer aan de le gesubs. bij zondere school gemagtigd, om voorloopig de avond school van 16 Mei tot 1 September te sluiten. April. Bepaald dat voortaan in de particuliere graven niet anders zal mogen worden gemetseld, dan om er een behoorlijken grafkelder te maken. April. De Heer J. N. Mispelblom Beijer benoemd tot provisor van het huis Bornhof.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 5