26 Het onderhoud van al de bruggende bediening der IJsselbrug, alsmede vuur en licht in het wachthuisje der Collecteurs, vorderden eene uitgaaf van 5195,175 bij de Begrooting was geraamd f 4691,58. e. Havens en grachten. De verzanding van het haven-kanaal blijft toenemen; dit euvel is niet anders te voorkomendan door de Boek van de Inundatie-sluis een anderen loop te geven, terwijl het echter dan ook nog niet geheel mogelijk is het kanaal op de noodige diepte te houdendaartoe beliooren de oevers met damplanken afgeheid en de gebrekkig geconstru eerde kade te worden verbouwd. De toestand van de havenkom en den havenmond is voldoende, die met uitbaggering vooralsnog op voldoende diepte kan gehouden worden. In den toestand der Binnengracht is geen verandering gekomen. De uitgaven bedroegen f 151,93. De begrooting stelde daarvoor f 400. "Wandelplaatsen en plantsoenen. Yoor het onderhoud werd naar behooren zorg gedragen en vorderde eene uitgaaf van f 1717,80, zijnde f 439 boven de raming. Door de vergrooting van het stationsempk^ement voor den Ooster-Spoorweg werd het zoogenaamde Slingerboschje tot aan de Buiton-Societeit ter beschikking van het Rijk gesteld de daarin staande 82 stuks linden- en 69 stuks iepenboomen en verder plantsoen eigendom der Gemeente werd op 18 Dec. j.l. geveild en verkocht tot f 2490. De jaarlijksche verkooping van snoei- en hakhout op 18 Maart 1875 gehouden, bragt f 202,50 op. 27 f. Begraafplaatsen. De algemeene Begraafplaats werd in goeden staat onderhoudenen het verwen (gedeeltelijk) van het gebouw aanbesteed voor f 85. Het onderhoud vorderde eene uitgaaf van f 43,65. De Israëlitische Begraafplaats vorderde geene uitgaven. g. Verschillende werken. Schuiten. Werden in goeden staat gehouden, waarvan de kosten bedroegen f 101,63. Lokalen voor Politie, dag- en nachtwacht. Van het onderhoud werd de noodige zorg gedragen waarvoor werd uitgegeven eene som van f 308,21zijnde f 149,54 beneden de raming. Brandblusc li-m i d d e 1 e n. In het onderhoud werd naar behooren voorzien en eischte geene buitengewone uitgaven. Aangekocht werden vier lin nen dekkleeden voor de spuiten, zes model brandemmers en vier waterkuipen een en ander vorderde eene uitgaaf van f 422,39® ongerekend de schadevergoeding of beloo ning aan de geaffecteerden wegens gepresteerde diensten. Schoolmeubelen. De kosten beliepen met inbegrip van schoonmaak-werken en leverantiënalsmede voor dagelijkscli onderhoud en aanvulling der schoolmeubelen f 2200,642. In de le openb. school werden nog negen stuks nieuwe schooltafels en banken (gewijzigd Amerik. model) aange bracht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 15