24 van do erven gelegen op den hoek van de Kruisstraat en langs den straatweg; wijders werd de veldkeijen-bestra- ting langs den straatweg vóór de nieuw gebouwde huizen doorgetrokken. Bij aanbesteding werd geleverd tot de begrinding van den Yliegendijk 118 M3. grind voor f 271,40, terwijl voor het gewone onderhoud van de wegen werd aange kocht 80,953 M3. grind voor 202,37 en 6,156 M3. grind tot f 13,85. Ten gevolge der gedane bestratingen en den aanvoer der bedoelde Brabantsche keijen, werd de Begrooting-post overschreden met f 412,96; deze post voor gewone on derhoudswerken bedroeg f 1560,50. d. Rivieren, kanalen, vaarten en bijbehoorende werken, als: waterkeeringenoverlaten lijnpadensluizenduikers beschoeiingenlos- en ladingplaatsen bruggen enz. Dijken. Vorderden geene uitgaven. Kribben. De bij de Begrooting bepaalde werken tot voorziening en verbetering van de oevers der nieuwe wandeling en gemeente-gronden langs de Berkel konden uithoofde van den aanhoudend hoogen Berkelstand niet geheel worden voltooid; de inundatie-sluis moest daarvoor gedurende 13 dagen geopend worden. In het onderhoud van de bestaande kribwerken werd voldoende voorzien. De uitgaven voor een en ander hebben beloopen ƒ1246,075, blijvende alsnu f 218,303 beneden de raming. Beschoeijing en. De houten beschoeijing van de ladingplaats voor den houtwal moest wederom tengevolge van het breken der landvestenregtgezet en teruggebragt wordenze werd nu tevens verlaagd, ten einde minder drukking van de 25 nu ook afgegraven en verlaagde kade te verduren te heb ben; intusschen kan die beschoeijing, evenmin als de schermpalen en welbalken langs de nieuwe haven staande, lang meer dienst doen; in ons verslag over 1873 hebben wij den slechten toestand van die beschoeijing en der ba- zaltkaden alsmede de toenemende verzanding van de hout wal-kanalen medegedeeld. Bruggen. De navolgende werken werden uitgevoerdop de Tig- chelbeek-brug, op de Tondeusche- en op de vallen van de groote IJssel-ophaalbrugwerden nieuwe bovendekken gelegd. Van de brug in de nieuwe wandeling werd het onderdek grootendeels en het bovendek geheel vernieuwd, de schoeijingpalen en sloven gelast en eene nieuwe balu strade op de brug geplaatstwegens de afgraving van de kade bij de Hoornwerk-brug, moest die brug worden verlengd. Voorts werd in het onderhoud der bruorren be- hoorlijk voorzien. Bij aanbesteding werd het verwen van den ijzeren bovenbouw der IJsselbrug aangenomen voor f 2315, en het verwen van nog andere bruggen voor 218. In ons vorig verslag vermeldden wij den minder gunsti- gen toestand van den verhoogden pijler op den stroompijler No. 1. De in deze aangelegenheid gevoerde correspon dentie met Z. Ex. den Minister van Binnenlandsche Zaken heeft tot resultaatdat het Rijk de kosten van de ver nieuwing of herstelling van dien pijler zal dragen, mits die werken door de Gemeente worden uitgevoerd en dat dan daarbij van wege de Gemeente de glijdplaten der Brug voor hare rekening zullen worden veranderd, dat het ligten van de Brug ook van Gemeente wege zal ge schieden. Voor de wijze van uitvoering dier werken zijn de gevorderde voorstellen aan den Minister gedaandoch eene bepaalde beslissing is daarop niet genomen. .oo

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 14