20 koperen- en looden bovenstukkenwerd aanbesteed voor f 498. De in 't laatst van 1874 bij aanbesteding gemaakte vijf nieuwe welputten, leverden na de voltooijing goed drinkbaar wateralleen dat van de nieuwe put in de Me- latensteeg is minder helder van kleur, doch wordt des niettegenstaande geacht niet schadelijk te zijn. De nieuwe put op den Paardenwal moest geopend wordenwegens eene zich voordoende onzuiverheid in kleur en smaak van het water; na herhaalde uitpomping en zooveel mogelijke zuivering van den bodem door uitbaggering, werden deze gebreken verholpen. Een ons ter kennis gebragte bestaan de onzuiverheid van het water der pomp op de Nieuwstad is na een daartoe opzettelijk ingesteld onderzoek van wege de Gezondheids-commissie gebleken onjuist te zijn. In het onderhoud van de pompen werd behoorlijk voor zien. Do bij de begrooting vastgestelde som van f 490 werd met f 105,83 overschreden, zijnde reeds de daaron der begrepen kosten van gewoon onderhoud f 108 hoven de raming. Straten, pleinen, riolen en waterleidingen. De gedane straatwerken hebben zich tot de meest noo- dige bepaald. Er werden ruim 8000 M2. verstraat, en zulks in de IJzendoornstraatde Deventerstraatden Reinmakershoekde Melatensteeggedeelten van do Pols broek en de Groensteeg, de Gasthuisstraat, den weg buiten de Spittaalspoort, bij het 's Gravenhof achter de Groote Kerk, den afweg naar de Borkel in den Wassinkshoekenz. De levering van 5000070000 straatklinkers, werd aan besteed voor f 14,40 p. 1000. Als buitengewone werken kunnen genoemd worden het vervoer van de Brabantsche keijenafkomstig van den overlaat in den straatweg op Apeldoorn bij het Erve den 21 Brink, naar deze stad en het leggen van een Vuilwater- riool in de Groensteeg naar de Binnengracht met den aan- koop van de daarvoor benoodigde Engelsche aarden buizen- Voorts nog den aankoop van aarden buizen voor het te leggen vuilwater-riool in de Polsbroek, van de Donkere- steeg naar de gracht en van materialen voor de verval- putten bij die riolen. Bij de onderhanden genomen verhooging en bestrating van den weg buiten de Spittaalpoort, werd een aldaar lig gend vuilwater-riool bij den Vredenberg vernieuwd. Eene verbetering op de Nieuwstad kwam door de be- langlooze medewerking van de betrokken eigenaren van stoepen aldaar tot stand, namelijk van het huis van den Heer Telgman tot en met dat van den heer Massink ver leenden de eigenaren hunne toestemming om de stoepen te versmallen en meer in de rigting te brengentot ver krijging van een beteren toegang naar de Baggeroord. De hij de begrooting voor de gewone onderhoudswerken toe gestane som, waaronder begrepen de besproeijing dei- straten, te zamen ad f 2817,80, werd nu met ongeveer f 1900 overschreden. Re inhouden van straten, riolen, goot kommen en het ophalen van asch en vuilnis. Bij openbare aanbesteding werden uitgevoerd Het vervoer van de asch en vuilnis naar de mestplaat- sen voor f 1108,57 Het leveren van zes ijzeren vuilnisbakken 240, Het leveren van 100 privaattonnen (zon der de ijzeren ringen) 340, Het leveren van een tonnenwagen 125,95 Het leveren van een onderstel voor een langen wagen 160, O O O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 12