18 Het Gemeentehuis vorderde aan dagelijksch onderhoud en voor de aanbesteede wit- en schoonmaak-werkeneene uitgaaf van f 454,71s, waartoe bij de Begrooting ge- raamd was f 590. Gebouwen in Stadsdienst. In het onderhoud werd naar behooren voorzien. Hier voor en voor de verdere inrigting van de groote berg plaats voor Brandbluschmiddelen op den Paardenwal, voor kosten der bediening van de openbare marktender berg- loonen van de Petroleumvaten en weekloon van den Op- zigter, bedroegen de uitgaven f 1426,98, waarvoor bij de Begrooting was geraamd 1414. Onder deze som zijn ook begrepen de kosten van overbrenging naar het Ge meentehuis van de verzameling van instrumenten, natura- liën enz., door het Natuurkundig Genootschap alhier dei- gemeente aangeboden alsmede die van afbraak van het aangekochte huisje bij het Hagepoortje. Torens. Aan de beide torens vorderden de leijenbedekkingen aan zienlijke herstellingdaarbij werd tevens een onderzoek in gesteld naar den toestand van den makelaar of middenstijl van het koepeltje op den spits van den toren der B. C. Kerk en bleek die, niettegenstaande zijne groote beweeg lijkheid, toch in goeden staat te verkeeren. Yoor het gewoon onderhoud en het jaarlijksch schoon maken der Torens is bij de Begrooting gesteld f 50die post werd echter overschreden met f 83,70. Gebouwen bestemd voor het lager onderwijs. De gehouwen werden naar behooren onderhouden. 19 Behalve het gewoon dagelijksch onderhouddat in eigen beheer geschiedde valt te vermelden de aanbesteding op 19 Pebruarij 1875 van den aanbouw van drie schoollokalen bij de le openbare school voor f 6853 welke nieuwe, lokalen in 't begin van September j.l. werden ingebruik ge nomen; alsmede de aanbesteding van het maken verwen en beglazen eener scheiding in een der lokalen van de 5e openb. school, ad f 665. Verder werd het Portaal van de 2e openbare school verbeterd en de voormalige tuin tot speel plaats bij die school ingerigt. De privaten van de le en 2e openb. school werden van tonnen voorzien. De in 1874 voltooide lokalen voor de 2e gesubsidieerde bijzondere school werden in 't begin van 1875 in gebruik genomen. Een en ander vorderde eene uitgaaf van f 10903,11 waartoe de begrooting aanwees f 10113,60. Gebouwen voor middelbaar onderwijs. Het gebouw der Hoogere Burgerschool en de Gymna- stiekschool vorderden eene uitgave van 136,6 2 5 de Begroo ting stelde f 425 beschikbaar. G y m nasium. In een der lokalen werd eene nieuwe bevloering gelegd, waartoe het hout in 1874 bij de aanbesteding der benoo- digde houtwaren was aangeschaft; tegelijker tijd bij het opnemen der oude bevloering werd de looden trekbuis van de welput (onder dien vloer liggende) vernieuwd. Voor een en ander werd eene som van f 77,54 uitgegeven, zijnde f 22,46 beneden de Begrooting. Pompen. Het dagelijksch onderhoud met de vernieuwing van twee O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1875 | | pagina 11