Al de van de Gemeente-Gasfabriek komende gaskalk werd vervoerd naar bet zandgat op den achtersten Overmarsch, aldaar met zand vermengd om in een volgend jaar tot be mesting van de weiden der Kijfsdijken te dienen. De tuinaarde en de grond door den bouw der 3e bijz. school en Bewaarschool van het bouwterrein afkomende, werd, voor zoover ze daartoe geschikt was, tot bemesting der marschweide aangewend; de overige grond werd gebruikt tot verhooging der gemeente-weide buiten de Spittaalpoort langs het melkwegje, alsmede tot demping van de sloot tegen de weide ,/Slag voor 't hekken" langs den Vierakker weg. Tot dit zelfde doel is ook vervoerd en gebruikt de ongeschikte en overtollige grond komende van de nieuwe gemaakte weiwaterputten. Voorts werden, daar de aanhoudende lage waterstanden zulks vergemakkelijkte, de laag gelegene slooten uitgediept en afgeboord, waardoor de waterafvoer bevorderd werd; ook werd de zoogenaamde hank in den lagen waard beneden de Brug, uitgediept en de daaruit komende grond tot aanvul ling en verhooging van de voormalige slooten gebruikt. De waterleidingen over de Marschweide werden vóór de verpachting uitgediept en afgeboord. Op den Overmarsch werden de graszoden van de bermen van den voormaligen straatweg gemaaid en op hoopen gezet, daarna met beer vermengdom later tot bemesting van dien gewezen weg te dienen. Een en ander gaf aanleiding dat de post voor verbetering van gronden is overschreden. Met het aanbestede onder houd der afrikkingen ad 349.12.j waren de totale uitga ven f 3191.121terwijl de begrooting 1957.25 aanwees. B. Eigendommen bestemd voor de Publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen. Gemeentehuis. Het gebouw verkeert in voldoenden staat van onderhoud. Het kwam ons doeltreffend voor om de twee houten kolom- men, onder de lantaren in de vestibule, te doen opruimen, daar ze sedert de overdekking van het opene gedeelte der vestibule onoogelijk openscheurden en ook misstonden. Het dagelijksch onderhoud en de jaarlijksche schoonmaak - en witwerken vorderden eene uitgave van 589.76.1, waar toe de begrooting aanwees 584.50. Gebouwen enz. bedoeld onder de Rubriek Stadsdienst. In den toestanddie voldoende waskwam geene vermel- dingswaardige verandering. Het doen van eenige verfwerken werd aanbesteed voor 108.; de spoeling met trap aan de Rozegraclit werd ver nieuwd. Met de uitgaven tot het dagelijksch onderhoud aan de gebouwen, het stellen en innemen van palen, touwen en tafels op de markten, voorts bergloonen van de petroleum vaten in de daartoe bestemde bergplaatshet weekloon aan den opzigter en andere bij de Begrooting vastgestelde pos ten, vorderde deze rubriek eene uitgave van 1283.67, waar voor bij de Begrooting 1307 was toegestaan. Torens. Het onderhoud vorderde geene noemenswaardige uitgaven; de toestand was, behoudens het in ons verslag van 1872 vermeldevoldoende. Gebouwen bestemd voor het lager onderwijs. Van de nieuwe schoollokalen voor de 3C gesubsid. bijz. school, waarin tevens de lokalen voor de Burger-Bewaar school, werden de lokalen van de Bewaarschool reeds in het afgeloopen jaar in gebruik genomen, doch die, bestemd voor de 3° gesubsidieerde bijzondere school, eerstin het be gin van 1875, dit met het oog op het schadelijke van eene in gebruikneming onmiddelijk na de voltooijing. In het onderhoud der gebouwen werd naar belmoren voor zien- en vorderde zulks eene uitgave van 320.38waartoe bij de Begrooting was geraamd 435. 14 15

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 9