12 Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1873 239630.37 en beliepen de uitgaven212552.57 Zoodat het batig slot was 27077.80 Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde begroo ting voor het jaar, waarover het verslag loopt. Bij de begrooting over 1874 zijn de ontvangsten geraamd op210535.25 en de uitgaven opu 210535.25 Zoodat die begrooting geen batig of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK Y. Hemeente-eigendommen, werken en larlgtlngen. A. Eigendommen niet bestemd voor de Publieke dienst. Behalve de gedane vernieuwing van den as en van het waterrad van den Eekmolen en het aanschaffen van eene kraan bij de water-koren en eekmolens, is in het afgeloopen jaar in den toestand der eigendommen, niet bestemd voor de publieke dienst, geene verandering gekomen. Zij bragten in huur op 2497.95 en vorderde eene uit gave van 1600.61, waaronder begrepen de bij aanbeste ding uitgevoerde vernieuwing van den as en het waterrad van den eekmolen ad f 845. De nieuwe bad- en zweminrigting werd in 1874 in ge bruik genomen en voldoet vrij goed. Gemeente-Gronden. De opbrengst van pacht der gemeente-gronden, als: losse landerijen of vloglanden, weilanden, tuinen en bleekerijen, bedroeg in 1874 de som van 84391.41, zonder de onraad- gelden. Bouw- en Weilanden. De weilanden aan de Veluwsche en Graafschap-zijden werden op nieuw verpacht en vonden pachters tot verhoogde prijzen. Van de weide Helbergen werden, behalve de reeds in zesjarige pacht geweest zijnde 6 blokken, nog 3 blokken verpacht tot een jaarlijksche pachtsom van 2046, voorts 16 perceelen bouwland a 779 's jaars. Een gedeelte der Marscliweide werd op nieuw verpacht, als: de vijftig blokken weiland voor 14588 (zijnde 4445 's jaars meer dan de vroegere pachtsom) en het bouwland in 19 perceelen tot 836, zijnde 271, meer dan bij de vorige pacht. De uit de haven en uit het zwembassin gebaggerde grond werd aan de overzijde der rivier op het lijnpad gelost en gebruikt tot demping van twee slooten op den eersten waard boven de Brug, welke daarna met haver en klaver werden bezaaid. In de weide de Oordtj es werden zoowel binnen- als buiten dijks de laagtenwelke niet konden afwaterenerhoogd ook is de afregeling van deze weide langs den Vliegendijk van gemeentewege gemaakt, doch komt daarvan het onder houd verder voor rekening van den pachter. Daar de Voorstondensche Beek het water, (althans wan neer het te Voorstonden was opgestuwd geweest), door de sterke kromming der Beek bij de weide den Droogen Jan niet spoedig genoeg kon afvoeren, zoo verzochten de pach ters van die weide en ook die van de weide de Lontjes, dat de bedijking en waterkeeringen aldaar van gemeentewege mogten worden verhoogdhieraan is dan ook ge\ olg gege ven en tegelijkertijd in die waterkeering een duiker met schuif gemaakt en ingelegd. De slooten op de uiterwaarden, die bij de laatste overstroo ming veel geleden hadden, werden voor het grootste gedeelte en voor zoover zij daartoe geschikt waren, in vruchtkeeienden staat terug gebragt. Ook moesten de door het laatste zomei- water beschadigde waterkeeringen wederom hersteld worden. 13

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 8