16 November. Aan H. Kluitenberg tot opbouw van een woonhuis op den O vermarscliaan den weg naar Apel doorn, een stuk grond in erfpacht af te staan. 7 December. Vergunning aan eenige jongelieden in de Hoven om voor hunne oefeningen als muziek- en zang korps in den wintereenmaal in de week gebruik te mogen maken van een locaal der openbare school. 7 December. Besloten voor woning van den Directeur der gasfabriek aan te koopen het daarnaast gelegen huis van G. Albreclit. Archieven, Het Gemeente-Archief werd in het afgeloopen jaar door verscheidene belangstellende bezoekers bezocht, waarvan eenige nadere inzage van oude Charters verlangden. Ook werden vele bewijzen uit het archief bijgebragt tot het on langs aan de Regtbank alhier gevoerde, zoo belangrijke, proces tusschen de godshuizen te dezer stede en de gemeente Zutphen. Door Heeren Kerkvoogden der Hervormde ge meente alhier werd aan het Archief in bruikleen afgestaan eene oude kast, staande in de zoogenaamde Cancellarij- kamer der Groote Kerk, op welker panelen schilderwerk uit de 14e of 15e eeuw, vrouwenfiguren uit de gewijde geschiedenis voorstellende, voorkomt en waarschijnlijk ge strekt hebben tot altaar versiering. Verder zijn uit het archief der Groote Kerk naar dat der gemeente overgebragt eene groote verzameling oude stads rekeningen; de oudste van het jaar 1403, de jongste van 1624. Op verlangen van eenige Subcommissiën der feestviering van 12 en 13 Mei j.l., Zr. Ms. Krooningsfeestzijn, tot eene blijvende herinnering daaraan, in bewaring genomen eenige van de meest belangrijke voorwerpen welke tot ver siering der straten hebben gediend, onder bijvoeging tevens van eenige fotografische afbeeldingen. Het Archief ontving tot geschenk van de Heeren O. L. Graaf van Limburg Stirum en L. A. F. H. Baron van Heeckei'en, verscheidene munten en penningen. Voorts van den Heer F. Moorrees te Vianen, eenige door J. F. Martinet tusschen de jaren 1755 en 1793, ge schreven brieven, aan een zijner vrienden. De Bibliotheek werd verrijkt: door geschenken, als: Van den heer O. L. Graaf van Limburg Stirum: Prescott. Geschiedenis der regering van Philips II, ver taald door Dr. W. J. A. Huberts. 3 din. Van Gedeputeerde Staten van Overijssel: Het Tijdrekenkundig register op het oud Provinciaal Archief van Overijssel. Aanhangsel. a° 1225—1496. Van de Koninklijke Akademie van Wetenschappen en van de Geldersche Maatschappij van Landbouw De vervolgen barer Verslagen en Mededeelingen. Door aankoop, van: 1. Van Loon. Beschrijving der Nederl. Historiepenningen. 1723—1731. 4 dln. fol. 2. G. van Hasselt. Oorsprong van het Hof van Gelder land. Arnhem 1793. 8°. 3. J. A. Nijhoff. Beschrijving van een handschrift af komstig van het klooster Bethlehem bij Doetinchem. Amst. 1857. 4° en voorts met de vervolgen van: a. Woordenboek der Nederlandsche Taal. b. Oorkondenboek van Holland en Zeeland. c. Hansische Geschichtsblatter, en d. Revue des deux mondes. HOOFDSTUK IV. (üeldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ontvang sten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. 10 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 7