1 Junij. G. J. Mullers, hulponderwijzer aan de 5« open- hare school, op verzoek, eervol ontslagen. 1 Junij. Aan de Genie vergund een welput te doen graven in het Deventer straatje, digt bij en ten behoeve van de kavallerie-stallen aldaar. 1 Junij. Vastgesteld de Instructie voor den gemeente-veearts. 1 Junij. Besloten de nieuwe brug over de binnengracht bij de Spittaalstraat te noemen de Krooningsbrug en dat de straat tusschen die brug en de Pelikaanstraat bij de Spittaalstraat zal behooren. 1 Junij. A. Nuijsink benoemd tot hulponderwijzer aan de 5° openbare school. 1 Junij. Aan mej. A. M. Buekers, op verzoek, eervol ontslag verleend als hulponderwijzeres aan de le open bare school. 1 Junij. Besloten aan de stads watermolens een nieuwe as te doen aanbrengen. 1 Junij. Het Dagelijksch Bestuur gemagtigd om 80 uit te geven voor kosten van het opsporen van goed drinkwater. 1 Junij. Besloten aan pachters van perceelen bouwland welken voor den aanleg van den Ooster-spoorweg gedeeltelijk zijn onteigend, te verleenen afslag van pacht gedurende de laatste drie jaren tot een gezamenlijk bedrag van 1766,99. 6 Julij. Besloten om het huisje der gemeente, bij het Hagepoortje, te doen opruimen. 6 Julij. Besloten in dit jaar de vaste brug over den I.Tssel niet te doen verwen. 3 Augustus. Mej. M. W. J. Nijman benoemd tot hulp onderwijzeres aan de le openbare school. 3 Augustus. Besloten voor de uitbreiding van het tonnenstelsel 500 beschikbaar te stellen. 3 Augustus. Besloten aan den commies ter Secretarie J. YV. F. Quanjer, bij gelegenheid van zijn 40jarig jubilé, te verleenen eene gratificatie van 500. 24 Augustus. Ingekomen kennisgeving van Mej. M. W. J. Nijman dat zij hare benoeming tot hulponderwijzeres aan de le openbare school niet kan aannemen; be sloten sollicitanten op te roepen. 24 Augustus. Tot hulponderwijzer aan de 5e openbare school benoemd J. H. Graffelman. 24 Augustus, f 600 toegestaan voor het maken van een pomp bij de Naai- en Breischool, en ƒ400 voor kosten der trottoirbanden voor de gebouwen op den hoek van de Marschpoortstraat en voor het gebouw van B. H. Colenbrander bij de Gasthuisstraat. 24 Augustus. Besloten dat een persoon zal worden be last met het opzigt op het reinhouden der stads straten. 24 Augustus. Besloten dat de te benoemen Directeur der gasfabriek zal genieten eene jaarwedde van j 1600 en vrije woning, of gemis daarvan voor vergoeding 300. 5 October. Mej. F. C. R. Opzoomer benoemd tot hulp onderwijzeres aan de le openbare school. 5 October. C. van der Ylies benoemd tot hoofdonder wijzer aan de openbare school. 19 October. Het nieuw benoemd Raadslid N. T. J. van de Kasteele beëedigd. 19 October. Bepaald dat, te beginnen met 1875, de jagt op de stadsgronden in het openbaar zal worden verpacht. 2 November. Vastgesteld eene nieuwe instructie voor den ontvanger der gemeente Zutphen en nieuwe be palingen omtrent zijn borgtogt. 2 November. F. J. Wonninkhof benoemd tot hulp onderwijzer aan de 4e openbare school. 2 November. Vastgesteld de instructie voor den Direc teur der Gemeente-Gasfabriek. 16 November. Het Dagelijksch Bestuur gemagtigd om het bouwen van drie welputten in het openbaar aan te besteden. 8 9

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 6