Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den gemeenteraad behandelde onderwerpen. 12 Januarij. In plaats van M. Woudstra benoemd tot Leeraar in de wis- en werktuigkunde aan de Burger Avondschool A. J. Bouwens. 12 Januarij. Ter vervanging van mr. B. H. Pekelharing benoemd tot onder-directeur aan de inrigtingen van middelbaar onderwijs de leeraar H. J. Bolderman. 24 Januarij. Besloten de gasfabriek over te nemen voor 107,000 en daartoe een leening van 140,000 aan te gaan. 24 Januarij. Eene verordening vastgesteld regelende de zamenstelling en den werkkring der Commissie voor de Gemeente-Gasfabriek. 24 Januarij. Eene verordening vastgesteld regelende de voorwaarden waarop aan de ingezetenen gas zal worden geleverd. 24 Januarij. Eene ampliatie vastgesteld op de verordening betreffende de benoeming van ambtenaren en bedienden door het Dagelijksch Bestuur. 24 Januarij. Het Dagelijksch Bestuur gemagtigd tot den onderhandschen verkoop van nevenproducten dei- gasfabriek. 2 February. Vastgesteld de Instructie voor den Secre taris-Boekhouder van de gemeentelijke gasfabriek. 2 February. Besloten aan den onderwijzer M. C. de Vos, wegens diensten door hem aan het onderwijs bewezen te verleenen eene jaarlijks aan te vragen gratificatie van 200. 2 February. Vergund dat des Donderdags avonds ge bruik worde gemaakt van het lokaal der Bewaarschool in de Hoven tot het houden van bijeenkomsten ter ver klaring van den bijbel aan ouderen en jongeren gerigt. 24 February. De jaarwedde van den Rentmeester der St. Anthonie groote Broederschap vermeerderd tot 325 en die van den Ammanuensis tot 50. 24 February. Besloten de gasfabriek op 1 Maart e. k. te aanvaarden. 24 February. H. A. Hietink benoemd tot Secretaris- Boekhouder aan de gasfabriek. 24 February. Aan G. Albrecht gedurende de tien laatste maanden van 1874 opgedragen de tijdelijke waarne ming der betrekking van Directeur der gasfabriek. 24 February. Ingekomen eene kennisgeving van den heer N. T. J. van de Kasteele, houdende dat hij zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad. 24 February. In plaats van J. Verschuil tot hulponder wijzer aan de 3de openbare school benoemd G. J. Kerlen. 30 Maart. Aan S. ter Beek tot opbouw van een woon huis aan de Baankstraat en den Kruisweg in de Hoven, een stuk stadsgrond in erfpacht afgestaan. 30 Maart. Besloten voorwaardelijk in de negotiatie voor den Nederl. Westfaalschen spoorweg deel te nemen voor 250,000. 20 April. Aan de heeren J. J. Mispelblom Beijer Zoon tot weder opzeggens vergund, om ten behoeve van hun pakhuis, de Klokkenstal, en het daarlangs loopende straatje eene deur aan te brengen. 20 April. Een crediet van 1800 verleend voor bij drage in de kosten van het 25jarig krooningsfeest van Z. M. den koning. 20 April. A. L. Otto benoemd tot hulponderwijzer aan de 2<= openbare school. 20 April. Besloten geen gevolg te geven aan het ver zoek van ingezetenen tot opheffing van het geheim van het verhandelde in de zitting met gesloten deuren van 2 Februari jl. 20 April. Vastgesteld de verordening regelende de voor waarden waarop aan de ingezetenen gas zal worden verstrekt. 20 April. Besloten de bezoldiging van de politie-agenten te verhoogen met 25 voor elk. 6 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 5