Tengevolge daarvan, had de Commissie de Eer bij het Extract uit het verbaal van Burgemeester en Wethouders d.d. 2 Mei 1874 door H. E. A. geraadpleegd te worden over een in hare handen gesteld ontwerp van een Lazaret, volgens het zoogenaamde Barakken-systeem. De Commissie heeft dat ontwerp met de meeste naauw- keurigheid onderzocht en het gunstig resultaat van dat onderzoek, ook wat lengte, breedte en hoogte der daartoe behoorende afdeelingen voor een getal van twintig zieken betreft, bij missive van 1° Junij 1874 ter kennis van U. E. A. gebragt. Voorts werd door den Heer Architect Itz, ter beoordee ling aan de Commissie ter hand gesteld: een monster desin- fectie-poecler van Lüder en Leidloff te Dresden, waarvan de ontsmettende kracht, ter gelegener tijd, zal worden onderzocht. Met genoegen kan de Commissie vermelden dat bij het epidemisch voorkomen en toenemen in sommige wijken dezer stad van Dissenteriedoor de Politie zooveel mogelijk naar de voorschriften der gezondheidscommissie in die wijken de noodige zorg is gedragen voor reiniging en desinfectie der woningen, privaten enz. enz. en de patiënten ter betere verpleging, door de geneesheeren naar het stedelijk zieken huis werden overgebragt; tevens heeft de Commissie met belangstelling vernomen, dat tot verwijdering van faecale stoffen, ook hier ter stede het zoogenaamde Tonnensysteem aanvankelijk is ingevoerd, en wensclit zij dat gunstige resultaten de uitbreiding daarvan zullen bevorderen. Aan de Gezondheidscommissie werd door den Heer Architekt Itz, namens Burgemeester en Wethouders, opge dragen een voorloopig scheikundig onderzoek van het water uit de nieuwgeboorde Nortonpomp op den Paardenwal, ter wijl haar voorts successivelijk tot dat onderzoek een achttal verschillende wateren uit nieuwgeboorde, schoongemaakte en uitgediepte putten in verschillende wijken der stad, zijn ter hand gesteld. De Commissie heeft thans de eer te berigten, dat de resultaten van een qualitatief onderzoek niet ongunstig zijn geweest, en, bij vergelijking met een der meest zuivere wel wateren te dezer stede, uit dat onderzoek is gebleken, dat sommige dezer putten water hebben opgeleverd, wel is waar eenigermate in zuiverheid verschillende, doch overigens bij slechts geringe aanwezigheid van zoogenaamde organische stoffen en geheele afwezigheid van ammoniak, door derzei ver helderheid, kleur-, reuk- en smakeloosheid, als drinkwater niet af te keuren zijn. In het personeel der Commissie heeft eenige verandering plaats gehad. Het lid der Commissiede Officier van Gez. Ie kl. N. J. Muller, heeft door zijne verplaatsing naar elders, opgehouden lid der Commissie te zijn, en is in zijne plaats uit de dezerzijds aan den Raad ingezonden voordragt, tot lid der Gezondheids-Commissie benoemd: de Heer W. F. II. Westeneng, Officier van Gezondheid le kl., welke die benoeming heeft aangenomen, terwijl de aftredende Voor zitter, de Heer II. W. Van Rhijn, bij vernieuwing als zoo danig is benoemd en zich die keuze heeft laten welgevallen. Namens de Commissie voornoemd, (get.) J. F. DIETZ Secretaris. Zutplien, 10 Februarij 1875. HOOFDSTUK VB. Gtemeente-Folitie. De veranderingen in het personeel bepaalden zich tot de vervanging van eenige agenten die op hun verzoek ont slagen werden. Zij staan hiervóór vermeld onder de ru briek: Veranderingen in liet personeel der gemeente-ambte naren en bedienden. De dienst wordt naar eisch waargenomen. Met het oog 30 31

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 17