Verschillende werken. Schuiten. Voor het onderhoud van den aak, twee vliegers en een bootje werd zorg gedragen; een der vliegers en het bootje zijn bestemd voor en bij het gebruik der bad- en zwem-inrigting. Het onderhoud vorderde 30.11, waartoe geraamd was 40— Lokalen voor Politie, dag- en nachtwacht. Van de aanbestede jaarlijksche schoonmaak- wit- en veld werken en de kosten voor verlichting en verwarmingals mede van het gewone onderhoud der lokalen en liet ameu blement hebben de uitgaven bedragen 465,43; de begroo- tingsom was 486.75. Brandbluschmiddelen. De ten vorigen jare aangekochte schuur op den Paardenwal en bestemd tot bergplaats voor brandbluschmiddelen werd daartoe ingericht. Bij aanbesteding werden eenige veldwerken gedaan aan de spuiten en aanjagers en werd het materieel in goeden staat onderhouden. Aangekocht zijn een petroleumfakkeleen stel reserve zuigersbossen en zuigerstangen voor de vaste aanjagers en twee koperen straalpijpen. Op het wachthuisje in de Hoven is eene nieuwe metalen brandklok geplaatst. Een en ander vorderde eene uitgave van 562.725zijnde 62.725 boven de raming der begrooting. Schoolmeubelen. De onkosten van de aanbestede schoonmaak-wit- en verfwerken, benevens het dagelijksch onderhoud en de aan vulling der schoolmeubelen, bedroegen ten behoeve van het: lager onderwijs 767.22"'bij de Begrooting geraamd op880.47 middelb. onderwijs 1618.83, bij de Begrooting geraamd op1695.00 Gymnasium 93.66, bij de Begrooting geraamd op100.00 Straatverlichting. Ten gevolge van de overname en den aankoop der gas fabriek werd dezelve dan ook sedert 1 Maart 1874 vanwege de Gemeente geëxploiteerd en alzoo het bestaande contract der aanbesteding van de straatverlichting sedert ontbonden. Sedert is in het belang van het algemeen en van de Gemeente eene andere regeling der straatverlichting ingevoerd, n.l.als regel werd aangenomen dat het volle aantal lan tarens branden zal tot t uur vóór middernacht, terwijl na dien tijd tot zonsopgang zullen branden ongeveer de helft van het aantal lantarens of wel zoo vele als blijken zullen voor eene voldoende straatverlichting noodig te zijn. De straatverlichting vorderde eene uitgave van/5523.22, waarvoor geraamd was 6246.95. c. Werken, niet aan de gemeente hehoorende, als: Wegen van polderbesturen, corporatiën en bijzondere personen zijn in deze gemeente niet aanwezig. Begraafplaatsen van kerkgenootschappen en bijzondere personen evenmin. HOOFDSTUK Vla. Hedische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de volksgezondheid. De toestand der openbare wegen, goten, riolen, sekreten, urinoirs, en van openbare gebouwen in deze gemeente was goed. Het rioolstelsel tot afvoer van vuilwater enz. draagt veel 24 25

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 14