zijn ter hoogte van 2.50 M.van de pomp in den Teng- nagelshoek ter hoogte van 3.00 M. nieuwe binnenputten ingemetseld, van wege den slechten toestand van het met selwerk. De welput in het Hagestraatje is 1,90 M. hoogte uitgeboord, waardoor de put 0,80 M. is gezakt, het regt- stand werd 1.00 M. opgemetseld en van een nieuwe kruin voorzien. Voorts zijn schoongemaakt en voor zoo veel mogelijk, uitgediept de welputten van de pomp bij de Luthersche kerk van de dubbele pomp op de Groenmarkt, van de pompen op de Zaadmarkt, in de Barlheze, in de Bakkersstraat, in de Polsbroek, in de Groensteeg en in bet Rijkenhage. De welput van Pomp no. 3 in de Larestraat werd ook opengemaakt, maar bleek in een te slechten toestand te ver- keeren om daarin met goed gevolg te kunnen werkzaam zijn. De gedane werken aan de bestaande welputten leverden goede uitkomstenhet is vooral gebleken dat het zeer nuttig en noodig is de putten van tijd tot tijd te doen losnemen en schoonmaken, immers van sommige putten bevond men dat wanden en bodem tot eene aanmerkelijke dikte met vuile stoffen bezet waren. Het aantal openbare pompen is alsnu met twee vermeerderd. Behalve voor genoemde gewone onderhoudswerken, vor derde een en ander, met inbegrip der nieuwe en vernieuwde putten en pompen, eene uitgave van 3685.53. b. Straten, pleinen, riolen en waterleidingen. Nieuwe bestratingen: De weg vóór de oe openbare school, alsmede de wegen naar het Hagepoortje of Plagestraatje en naar het erf in pacht bij den Heer G. J. Lijsen, benevens de trottoirs van de David-Evekinks-stichting, werden bestraat met veldkeijen en nieuwe klinkers. De klinker-rabatten op de Zaadmarkt, op het 's Gravenhof, op de Houtmarkt, bij de school aan de Molenbeek en op de Spittaalbrug werden grootendeels vernieuwd. De Spittaalbrug werd met voorhanden nieuwe keijen be- straat; overigens hebben de straatwerken zich bepaald tot de gewone onderhoudswerken. Het totaal der gedane straat werken bedroeg 5713 M'!. Bij aanbesteding werden daartoe geleverd 60000 straatklinkers a 15,50 per mille. Tot afvoer van het vuile water van het terrein der David- Evekinks-stichting en der aldaar aan te leggen straten wer den de noodige rioolleidingen gemaakt; voorts den weg aldaar bestraat en het talud der binnengracht aldaar voor zien en beslagen. Het trottoir van den ronden hoek der Marschpoortstraat en IJsselkade bij de onlangs nieuw ge bouwde huizen, alsmede de aan de Gemeente behoorende stoep van het huis van den Heer Colenbrander, op de Nieuw- stad en den hoek der Gasthuisstraat, werden in orde ge- bragt en van liardsteenen trottoirbanden voorzien. Bij aanbesteding werd de vuilwaterleiding in de IJzen- doornstraat en in de Diezerstraat benevens de rioolleiding voor het omliggend terrein der David-Evekinks-stichting aangenomen voor f 2143, - en de liardsteenen banden en zerken voor f 540. Het totaal der uitgaven bedroeg 6767,10. Voor de werken bij de begrooting uitgetrokken, was gesteld 3437.22. Reinhouden van straten, riolen, gootkommen en het ophalen van asch en vuilnis. Het vervoer van de vuilnis en den modder uit goten en verval putten geschiedde bij aanbesteding en kostte 1058,07. Op de mestplaatsen (thans vier in getal) werden aange voerd 2342 karren straatvuil, 833 modder, 455 bakken en 1408 karren beer. Van deze werden op de mestplaats in de Hoven in 6 veilingen 165 perceelen verkocht voor. 1132. op de mestplaats buiten de Larepoort in 8 veilin gen 298 perceelen voorf 2018.40 op de mestplaats buiten de Spittaalpoort in 4 veilingen 108 perceelen voor701.75 Transportere 3852.15 2* 18 19

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 11