Gebouwen voor middelbaar onderwijs: Hoogere Burgerschool, Gymnastiekschool en Gymnasium. Deze verkeeren in voldoenden toestand. De beide eerst genoemde lokalen vorderden aan gewone onderhoudswerken de som van 83.28.1, het Gymnasium 146.17, waartoe de begrooting beschikbaar stelde respectievelijk 175.en f 215. Bewaar-, Naai- en Breischolen. De nieuwe lokalen voor de Burger-Bewaarschool aan de Molenbeek, alsmede de nieuwe bijgebouwde lokalen aan de Bewaarschool op den Paardenwal, welker aanbouw ten vorigen jare werd ondernomen, werden op den bepaalden tijd opge leverd en in gebruik genomen, als ook het nieuwe lokaal bij de Naai- en Breischool. Bij de aanbesteding werden voor de Burger-Bewaarschool de noodige schoolmeubels gemaakt ad 350.— voorts voor de verschillende Bewaarscholen de noodige ventilatie, kag- chels ad 300.47en twee perceelen schoonmaakwerken tot 66.— Met inbegrip van de gewone onderhoudswerken aan de lokalen en het aanvullen van het ameublement, waren de uitgaven van de drie Bewaarscholen 1030.03. Straatpompen. Het dagelijksch onderhoud van het gaande werk en de vernieuwing van de looden- boven- en de koperstukken der pompen iP 24 en 26, werd bij aanbesteding geleverd voor 380— Het vernieuwen van de houten pompkasten kostte 119.20 De zoogenaamde Northonpompen, indertijd bij de 5e Open bare school en in het Hagepoortstraatje gemaakt, zijn gaan deweg onbruikbaar geworden, daar zij telkens verzanden. De Northonpijpwel bij de school heeft het langst eene vol doende hoeveelheid drinkwater geleverd, door steeds her haalde uitpompingen van zand, tot dat eindelijk de hoeveel heid water zóó luttel werddat er andere maatregelen moesten 17 beraamd worden om aldaar voldoende in de behoefte aan drinkwater te voorzien; het trekken en alsdan schoonmaken van de Northonpijpen was beproefddoch onmogelijk be vonden. Toen werd overgegaan tot het doen van proef boringen en het slaan van pijpwellen op drie plaatsen waar behoefte aan drinkwater bestond, met het doel om, bij wél slagen, tot het maken van welputten over te gaan. De omstandigheid, dat door den aanhoudenden lagen rivier stand vele der openbare pompen óf weinig óf in 't geheel geen water konden geven, gaf aanleiding om de welputten der openbare pompen te doen openen en zooveel mogelijk uit te diepen. Intusschen had de proefboring op den Paardenwal tot resultaat dat aldaar goed drinkwater werd gevonden, waarna het maken van een weiwaterput aldaar werd aanbesteed voor 653.Ook de proefboring in de Melatensteeg vóór de Manesteeg leverde goed drinkwater, terwijl bij het open- nemen der welputten van pomp n° 1 op de markt, van de pomp in de Raadhuissteeg en van die in de Nazak bleek, dat die putten in zulk een slechten toestand ver keerden, dat het ongeraden werd geacht daarin eenigen arbeid tot verbetering te doen uitvoeren, o. a. bevond zich het metselwerk van de welput in de Nazak in zoodanigen staat, dat het onverklaarbaar mag genoemd worden, hoe die put drinkbaar water heeft kunnen opleveren. De ver nieuwing dier putten was dus noodzakelijk, en gevolgelijk geschiedde de aanbestedingen voor het maken van eene nieuwe welput in de Melatensteeg voor f 550.en van eene nieuwe put, ter plaatse van de oude bestaande in de Raadhuissteeg, voor 538.terwijl de nieuwe wel putten voor de pompen op de markt en in de Nazak, (te leggen op eenigen afstand van de oude putten), werden aangenomen voor 603 en 479. In de welput in de Spittaalstraat werd een geheel nieuwen binnenput en het bovenregtstand en de kruin op nieuw ge metseld; in de welputten van pomp n° 4 in de Larestraat 16 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1874 | | pagina 10