Gemeente-gronden. De opbrengst van pacht der gemeente-grondenals losse landerijen of vloglanden weilandentuinen en blee- kerijen bedroeg in 1873 de som van 79679,55. Bouw- en weilanden. Verpachtingen hebben in het afgeloopen jaar geen plaats gehadslechts een stukje tuingrond achter de Barlheze aan de Berkelten vorigen jare door ophooging geschikt gemaaktwerd verpacht voor 15 's jaars alsmede een gedeelte van het open terrein in 1872 aangekocht ten behoeve der Bewaarschool in de Hovendat nog verpacht werd voor f 28,50 's jaars. De bouwlanden, genaamd de ingeloste Koppelen in het Gallilée, sedert eenige jaren van gemeente-wege bezaaid met haver en klaverzijn thans goed bestamd met gras en klaver en zullen bij eene volgende verpachting als weiland verpacht kunnen worden. Op de weiden de Marsch wer den beschaard 65 stuks melkvee tegen een prijs f 32 tot f 36 en op de weide Helbergen 41 stuks melkvee tegen f 28 en f 29 per Koeweide. Tot onderhoud en verbetering van landerijen en wei landen voor afrikkingenz. werd in 1873 uitgegeven f 2104,07 de begrooting was geraamd op f 2085,25. B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen. Gemeentehuis. Voor het gewoon onderhoud van het Gemeentehuisbe nevens het jaarlijks aanbesteedde wit- en schoonmaakwerk werd in 1873 uitgegeven f 420,13. Daar de bij de be grooting bepaalde verfwerken niet zijn uitgevoerd, bleven de uitgaven f 664,86 beneden de raming. Het gebouw verkeert in goeden staat van onderhoud. i 5 Omtrent de gebouwen bedoeld onder Rubriek „Stads dienst", valt niets bijzonders te vermelden; de uitgaven tot het dagelijks voorkomend onderhoud met inbegrip van het weekloon van den opzigterbenevens de kosten van bergloon van petroleumvaten in de daartoe bestemde berg plaats bedroegen de som van f 929,20, waarvoor bij de begrooting was toegestaan f 1252. De gebouwen zijn allen in voldoenden toestand. Torens. Deze verkeeren in voldoenden staat van onderhoud. Gebouwen bestemd voor Lager Onderwijs. De toestand dezer gebouwen is voldoende. In de tweede openbare school is het groote schoollokaal door middel eener glaspui in twee lokalen verdeeld, terwijl in de onderwijzerswoningen der le en 5e openbare scholen eenige verf- en behangwerken werden uitgevoerd, een en ander bij openbare aanbesteding tot een bedrag van f 345. Boven de opene plaatsen bij de privaten der 4e openbare school werd eene luchtkap-overdekking gemaaktwaarvan de kosten met die der voorloopige inrigting van de school lokalen in de Bornhovestraatde som van f 821.72 be liepen. Voorts werd aanbesteed het bouwen van schoollokalen voor de 3e gesubs. bijzondere school en de Bewaarschool aan de Molenbeek en aangenomen voor de som van f 16193.— Gebouwen voor Middelbaar onderwijs en Gymnasium. Het gebouw der Hoogere Burger Schoolwaarin zich tevens de lokalen voor de le gesubsidieerde bijzondere school bevindenhorderde geene buitengewone uitgaven. 14

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 9