den Paardenwal. 10 November. Eenige bepalingen vastgesteld omtrent de overneming en exploitatie der gasfabriek. 1 December. Besloten aan de Hollandsche Spoorweg- Maatschappij de te onteigenen gronden voor den aanleg van den Ooster-spoorweg bij minnelijke schikking af te staan. 1 December. Tot Hulponderwijzers aan de 5e open bare school benoemd B, Wolters en D. J. Bruil. 1 December. J. Robbers begiftigd met de vacante stads doctorale prebende. 25 December. Magtiging gevraagd om de Bank van Leening aan den tegenwoordigen bankhouder nog voor één jaar te verpachten tegen eene tegemoetkoming van f 200. 25 December. Aan de Leeraren Mr. B. H. Pekel haring en M. Woudstra een eervol ontslag verleend en in plaats van eerstgenoemde benoemd G. C. R. Hoetink. 25 December. Aan J. B. ten Harkei een stuk grond in erfpacht afgestaan tot opbouw van een woonhuis. Archieven. Het Gemeente-Archief onderging in het afgeloopen jaar geene verandering. De Bibliotheek werd wederom door geschenken en aan koop met eenige boekwerken vermeerderd. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ontvang sten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. 13 Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1872f 228483,01' en beliepen de uitgaven210642,58' Zoodat het batig slot was. f 17840,43 Geheel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde be grooting voor het jaar, waarover het verslag loopt. Bij de begrooting over 1873 zijn de ontvangsten geraamd op238489,04' en de uitgaven op238489,04' Zoodat die begrooting geen batig of nadeelig slot aangeeft. HOOFDSTUK V. Gemeente-eigendommenwerken en inrigtingen. A. Eigendommen niet bestemd voor de publieke dienst. De toestand van de gemeente-gebouwen was in 1873 met enkele uitzondering als voldoende te achten. In het afgeloopen jaar werden afgebroken het gebouw van de voormalige 4° openbare school aan de Molenbeek en het daaraangelegen pakhuis vroeger in huur bij den heer Reesink waarvan de terreinen bestemd werden tot den bouw van de lokalen voor de 3e gesubsid. bijzondere school en de Bewaarschoolthans nog in de Waterstraat gevestigd. Vernieuwing wordt vereischt van het Waterrad en de as van den eekmolenterwijl aan het Telegraafbureau eene vrij belangrijke reparatie dient te geschieden. Het drijvend badhuis werd van een nieuw dak voorzien en voor het onderhoud de noodige zorg gedragende kosten van een en ander bedroegen eene som van 582,58 zijnde f 62,58 boven 'het geraamde bedrag. 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 8