10 gevallen in het huislanger dan het reglement mede brengt te laten verblijven. 5 Mei. Vastgesteld de verordening op de Zamenscho- lingen Volksoptogten Openbare Vermakelijkheden en het houden van onderhandsche Loterijen. 5 Mei. Aan W. Punt eervol ontslag verleend als Hoofd onderwijzer aan de 2e openbare school. 16 Mei. Aan den heer Jhr. J. J. Storm van 's Gra- vesande onder de noodige voorwaarden vergund den inrid naar zijn stal te nemen over den Boompjeswal. 16 Mei. In plaats van A. H. Surink tot Hulponder wijzer aan de 3e openbare school benoemd H. Schaap. 16 Mei. Tot Hulponderwijzeressen aan de le openbare school benoemd Mej. M. C. A. A. Musquetier en A. M. Buekers. 9 Junij. Besloten de smeden W. G. Muijderman Zoon aan te schrijven om de hoefstallen voor hunne smidse op de Nieuwstad op te ruimen. 9 Junij. Mr. S. M. S. de Ranitz benoemd tot curator van het stedelijk Gymnasium. 23 Junij. Den Med. Doctor en Arts A. J. van Rhijn benoemd tot stads geneesheer. 28 Julij. Besloten een klein huisje op de Armenhagen van de erven J. P. Hamers en Akkerman voor f 675 aan te koopen. 28 Julij. Bepaald dat de nieuwe verordening op het Lager- en meer uitgebreid Lager Onderwijs op 1 Sep tember 1873 in werking zal treden. 28 Jnlij. Besloten aan den Hulponderwijzer J. A. Vrugtman JBz. op te dragen de derde bijzondere ge- subsidieëerde school. 11 Augustus. Nicolaas Jan Visscher, Hulponderwijzer te Leiden, benoemd tot Hoofd-onderwijzer aan de 2e openbare school. 11 11 Augustus. Insloten de gasfabriek op 1 January 1874, zoo mogelijk, over te nemen en voor rekening der gemeente te exploiteren. 2 September. Besloten naar aanleiding van art. 23 dei- wet van 14 September 1866 (Staatsblad No. 138), Burgemeester en Wethouders te magtigen om met bijzondere personen schikkingen te treffen ter zake van militaire transporten en de meerdere kosten daarvan ten laste der gemeente te nemen. 2 September. Den Hulponderwijzer aan de 4e openbare school W. L. Kerkmeijer een eervol ontslag verleend. 6 October. G. J. Mullers Jr. benoemd tot Hulponder wijzer aan de 5e openbare school. 7 October. Besloten dat aan de eerste openbare school door Leeraren onderwijs zal worden gegeven in de Wiskunde en Cijferkunstin de kennis der natuur t. w. de natuurkundede cosmographiede natuur lijke historie en de scheikunde alsmede in het hand- teekenen. 7 October. Besloten dat de oude reglementen van het huis Bornhof, het Burger-Weeshuis en het O. N. Gasthuis zullen worden nageleefd tot dat er eene be slissing over de classificatie zal zijn gevallen. 27 October. J. L. Yleeming benoemd tot Leeraar in het handteekenen aan de Hoogere Burger School en in het handteekenen en boetseren aan de Burger Avondschool. 27 October. J. W. Stapel en A. Philippo benoemd tot Hulponderwijzers resp. aan de 4° en 5e openb. school en H. J. Meuleman eervol ontslagen als Hulp onderwijzer aan de 5e openbare school. 10 November. Besloten van den Heer Mr. F. G. Nieu- wenliuijs voor de Brandweer aan te koopen voor 2000 eene bergplaats of stal met erf, staande bij

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 7