iiet voornemen is arbeiderswoningen te bouwen, in het openbaar zullen worden verkocht. 27 Januarij. Tot Adsistent-Leeraar van den Leeraar in het handteekenen aan de Burger-avondschool be noemd W. B. Ansinkop eene bezoldiging van f 200 's jaars. 27 Januarij. Aan Mej. J. J. van Dam tegen 1 April eervol ontslag verleend als Hulponderwijzeres aan de le openbare school. 27 Januarij. Tegen 15 April verleend een eervol ont slag aan J. A. Snijders Cfhz. als Leeraar aan de Hoogere Burgerschool. y 27 Januarij. Besloten de benoeming van een Veearts zich voor te behouden en niet aan het Dagelijksch Bestuur over te laten. 24 Februarij. Door Provisoren van het Burger-Wees huis zwarigheid gemaakt om de weezen Gerritsen in hun huis op te nemen. 24 Februarij. Mej. E. G. Opzoomer benoemd tot hulponderwijzeres aan de le openbare school. 24 Februarij. E. Overbosch benoemd tot Veearts dezer gemeente. 24 Februarij. Dr. B. C. Goudsmit benoemd tot Leeraar aan de Hoogere Burgerschool en den Heer J. A. Snijders eervol ontslagen. 3 Maart. Besloten het in de Hoven aangekochte huis in te rigten tot Bewaarschoolalsmede tot uitbreiding van de localen van de Bewaar-Brei- en Naaischool op den Paardenwal en voorts bepaald dat van ge meentewege eene Bewaarschool voor meer gegoeden zal worden opgerigt. 3 Maart. Besloten dat twee percelen van het terrein aangekocht van J. Meijer in de Hoven zullen wor den verpachten om in te willigen het verzoek van M. J. Scholten om ontslagen te worden van den door hem gepachten tuin in het Slijkbolwerk. 3 Maart. Aan A. H. Surink een eervol ontslag ver- leend als Hulponderwijzer aan de 3J openbare school. 1 April. Besloten dat de naam van den Heer H. W. Hasselo alsnog op de Kiezerslijsten zal worden ge- bragt. 7 April. Een eervol ontslag verleend aan Mej. P. Tak en Mej. G. G. GerritsenHulponderwijzeressen aan de le openbare school. 7 April. Aan Dr. W. Sneltjes eervol ontslag verleend als Stads Geneesheer. 7 April. Besloten de wed. C. Douwes te continueren in de huur der localen aan de vroegere Binnen-visch- poort. 7 April. Besloten vergunning te vragen om een Zwem en Bad inrigting in den IJssel op te rigten. 7 April. Besloten dat voor twee jaren zal worden ver pacht den tuingrond achter de Barlheze aan de Beek. 7 April. Berigt ingekomen dat door Gedep. Staten aan den Veearts E. Overbosch eene jaarlijksche toelage van f 200 is verleend. 21 April. Goedgekeurd de verordening op de Bewaar scholen. 21 April. Aangekocht een stel Zutphensche Couranten beginnende 1 Januarij 1849 tot 1872 voor f 125. 21 April. Goedgekeurd de voorwaardenwaarop aan het verzoek van het Bestuur der Spaarkasom af stand van stukjes gemeentegrondkan worden voldaan. 5 Mei. Afgewezen het verzoek van Ja Ha Gerritsen om opneming van hare broeders en zuster in het Burger-W eeshuis. 5 Mei. Niet goedgekeurd de voordragt van Provisoren van het Burger-Weeshuis om de jongens in zekere 8 9

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 6