Verder heeft het navolgende plaats gevonden 7 Maart. J. Uiterwijk aangewezen om voorloopig den Leeraar in het handteekenen aan de Burger-avondschool behulpzaam te zijn. 12 Mei. Aan J. A. F. Andriessen vergund om voor zijne betrekking van Bedienaar der Begrafenissen als plaats vervanger te hebben C. Winterink. Plaatselijke verordeningen door den Raad gedurende het jaar vastgesteld. 1. Verordening op zamenscholingenvolksoptogten openbare vermakelijkheden en het houden van onderhand- sche loterijen in deze gemeente. 2. Verordening regelende het Lager- en meer uitge breid Lager Onderwijs in deze gemeente. 3. Verordening tot heffing van regten voor het genot van gas uit de gemeente-gasfabriek. 4. Verordening regelende de Zamenstelling en den Werkkring van de Commissie voor de gemeente-gasfabriek. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den gemeenteraad behandelde onderwerpen. 1873. 6 Januarij. De Geldleeninggroot 43000, is in haar geheel genomen door en gegund aan de Heeren Beelaerts Co. alhier tegen den prijs van 100 3/io °/o- 6 Januarij. Goedgekeurd dat de geveilde perceelen op de IJsselkade zullen worden gegund aan den hoog- sten bieder C. Emming te Arnhem. 6 Januarij. De nieuw gebouwde School in de Polsbroek den 7 Januarij aan den onderwijzer overgegeven. 27 Januarij. Op verzoek van het Bestuur der Spaar kas besloten dat eenige boomen staande op 's Rijks militairen grond bij de Berkelbogenop grond waarop O J. W. Stapel. Hulponder wijzer aan de 4e openbare school. 27 October. W. L. Kerkmeijer. A. Philippo. Id. aan de 5e openbare school. 27 id. Nieuwe benoeming. B. Wolters Idem Idem I Decemb. H. J. Meuleman. D. J. Bruil. Idem Idem 1 id. Nieuwe benoeming. G. C. R. Hoetink. Leeraar aan de Hoogere Burgerschool 25 id. Mr. B. H. Pekelha ring. G. van Elferen. Agent van politie. 26 Mei. J. H. Smit. Hulponder wijzeres aan de Bewaar school op den Paardenwal. 4 2 Sept. Nieuwe benoeming. J. P. N. de Beukelaar. Hoofdonder wijzeres aan idem. 4 2 id. idem. M. van Zuuk. Helpster aan idem. idem. idem. M. Hoekveld. (Gead- Hoofdonder idem. idem. sisteerd door de wed. wijzeres aan Beunk geb. Bazen de Bewaar dijk.) school op de Nieuwstad (thans Wa terstraat.) M. Morhee 2e helpster aan idem. idem. idem. K. Sieberg. 3e id. aan id. idem. idem. H. Goetzee. 2e id. aan de Bewaarschool in de Hoven. idem. idem. S. E. Fuchs. Hoofdonder wijzeres aan de Bewaar school op den Paardenwal. 23 id. J. P. N. de Beuke laar. (bedankt). 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 5