32 HOOFDSTUK VIH. Kerkelijke Kaken, Geene uitgaven voor de openbare eeredienst liebben van gemeente-wege plaats gehad. Makingen en Schenkingen voor godsdienstige doeleinden zijn ons niet ter kennis gekomen. HOOFDSTUK IX. Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. uitge- I- Scholen voor lager onderwijs- Openbare scholen. Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs Bovendien voor een of meer vakken van meer breid lager onderwijs Zamen Bijzondere scholen (gesubsidiëerd Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs Bijzondere scholen (niet gesubsidiëerd). Uitsluitend voor gewoon lager onderwijs Tevens voor meer uitgebreid lager onderwijs Geheel getal scholen. Opgave van het getal onderwijzers naar de kunnein gedeeld in hoofd- en hulponderwijzers en kweekelingen te weten aan de: 1 2 geen. 4 12 Tengevolge der in het afgeloopen jaar door den Gemeente- Raad vastgestelde verordening, den 1 September 1873 in werking getredenregelende het lager en meer uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente, heeft er eene wijziging plaats gevonden in den aard van het op de openbare scholen alhier te geven onderwijswaardoor tevens eene uitbreiding van het onderwijzend personeel noodzakelijk is geworden. Thans wordt aan de lc en 2- openbare scholen het ge woon en meer uitgebreid lager onderwijs gegeven en aan de 3" 4e en 5e openbare scholen alleen het gewoon lager onderwijs. Dientengevolge kwam er eene verandering in den tijd van toelating der nieuwe leerlingen op de ver schillende scholen wat hun leeftijd betreft. Door de wijziging van het onderwijs op de bijzondere gesubsidieerde school van den Heer Knottenbelt werd de oprigting eener nieuwe School uitsluitend voor gewoon lager onderwijs noodig geachten wel eene bijzondere ge subsidieerde, aan welker hoofd de heer J. A. Yrugtman JBz. is geplaatst en welke school dan ook den 1 September jl. geopend is. 33 Gesubsidi Niet gesub Openbare eerde bij sidieerde Geheel. Scholen. zondere bijzondere scholen. scholen. Hoofdonderwijzers 4 3 3 10 Hulponderwijzers. -17 6 6 29 Kweekelingen. 12 1 6 19 Hoofdonderwijzeressen 1 1 2 Hulponderwijzeressen 3 2 5 Kweekelingen. 1 1 Geheel. 38 10 18 66

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 18