zij noodig achtte te nemen bij het naderen der cholera en bij het mogelijke van het uitbreken dezer ziekte ook in deze stad, dringend aan te bevelen, van welke ziekte wij echter tot dusverre gelukkig zijn verschoond gebleven. In het personeel der Commissie heeft geene belangrijke verandering plaats gehad. De Heeren J. Thooft en B. Berkhout, welke als leden der Gezondheidscommissie, volgens den bestaanden rooster moesten aftreden, en waar voor bij missive van 8 December 1.1, eene voordragt ter be noeming door den Raadaan U. E. A. is ingezonden zijn door dezen als zoodanig herkozenterwijl de Ileeren H. W. van Rhijn en J. F. Dietz waarvan de eerste als Voorzitter, de laatste als Secretaris moesten aftreden, mede als zoodanig zijn herkozen. De Gezondheidscommissie voorn13., Namens dezelve, J. F. DIETZ, Secretaris. HOOFDSTUK VB. (■emeente-Politie. De veranderingen in het personeel bepaalden zich tot ééne. In plaats van den agent van politie H. Smitsop verzoek eervol ontslagen, werd G. van Elferen benoemd. Algemeene opmerkingen omtrent de dienst vallen niet te maken. Maatregelen van de politie werden genomen ten aanzien van het desinfecteeren en reinigen der huizen bij uitbreken van besmettelijke ziektenen het doen schoonmaken en zuiveren van onreine woningen. Gedurende het afgeloopen jaar werd het huis van de wed. Löbler in de Spittaalstraat door den bliksem getrof- fen hetgeen oogenblikkelijk brand veroorzaakte die ge lukkig in tijds werd gebluscht. Ook ontstond er brand in een schuurtjemet de woning onder één dakvan de wed. Sternbergin de Polsbroek ook deze werd in korten tijd gebluscht nadat het schuurtje was uitgebrand. De in 1855 vastgestelde verordening regelende den aard en duur der persoonlijke diensten waartoe de inwoners ter handhaving der openbare orde in het algemeen belang worden opgeroepenbleef van kracht. HOOFDSTUK VII. Xalionale Militïe en Scliutterij. a. Nationale militie. Aandeel der gemeente in de ligting46 Ingeschrevenen in de gemeente in 1872 geloot in 1873 waarnaar het aandeel is berekend .143 Ingelijfden bij de landmilitie45 Ingelijfden bij de zeemilitie1 b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente Actief273 Reserve306 Te zamen 579 Actieve sterkte^,der schutterij bij de wet gevorderd 273 Sterkte van den eerste ban der Schutterij. Actief228 Reserve242 Te zamen 470 30 31

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 17