omdat de gemeentedoor aankoopeen schuur aan den Paardenwal in eigendom verkregen heeft welke zeer aan het beoogde doel beantwoordt en tevens genoegzame ruimte aanbiedt tot berging van de reddingsladderden gereedschapswagen en de sproeiwagens en bovendien be stemd kan geworden tot berging van de spuiten in gebruik bij de vrijwillige brandbrigaden der artillerie en der brand verzekering-maatschappij alhier. Het gewone onderhoud der brandbluschmiddelen werd aanbesteed voor den tijd van 3 jaren voor f 160.— 's jaars. Deze rubriek vorderde met de kosten van beloonine aan de geaffecteerdenvan aanvulling van het materieel en van buitengewone reparatiën eene uitgaaf van f 766,11 zijnde f 66,11 boven de raming der begrooting. Het materieel werd in 1873 door aankoop, vermeer derd met 608 M. aanvoerslangenwijd 8'/2 c. M.488 M. persslangen wijd 7'/2 c. M.waarbij 22 stel koperen kop pelingen. Ter vervanging van de gebrekkige slangenwagentjes of haspels werd een nieuwe haspel als model gemaakt. Een en ander vorderde eene uitgaaf van 1460,81 de begrooting stelde 1492 beschikbaar. Sc li ooi meubelen. De kosten voor aanschaffing en onderhoud der school- meubelen bedroegen voor het Lager Onderwijs f 1634,05, waaronder begrepen zijn de kosten van aankoop van gordijnen voor de 3e openbare schoolvan kagchels voor de 2e openbare school en van gordijnen voor de 3e gesubs. bijz. schoolvoorts de kos ten van het dagelijksch onderhoud en het eenmaal 'sjaars, bij aanbesteding schoonmaken witten enz. der verschil lende schoollokalenhet maken van nieuw ameublement voor de 3e gesubs. bijz. schoolen van het bijmaken Van schoolbanken voor de 4e openbare school. 25' Middelbaar Onderwijs. Het gewoon onderhoud en de jaarlijks aanbesteedde wit- en schoonmaakwerken van het gebouw der Hoogere Burgerschool vorderde eene uitgaaf van f 788,58. Yoor het gebouw van het Gymnasium bedroegen de bo venbedoelde kosten de som van 94,87. Straatverlichting. Boven de jaarlijksche aannemingsom ad f 5840 werd voor het verlichten van de voormalige Brummensche Hoven, van den Seinlantaren op de IJsselbrug en voor de ver lichting van den weg naar de Buiten-Societeit, alsmede voor het ontsteken van eenige lantarens bij het doen van straatwerken eene uitgaaf gevorderd van f 220,07. De Gemeenteraad heeft in 1873 besloten tot overname van de Gasfabriekom dezelve voor gemeente-rekening te exploiteren. Openbare gezondheids-maatregelen, desinfecteren enz. Yoor kosten van aanwending dezer werd in 1873 uit gegeven eene som van f 538,893. c. Werken niet aan de gemeente behoorende als Wegen van polderbesturen corporatiën en bijzondere personen zijn in deze gemeente niet aanwezig. Door het Rijk werd in het afgeloopen jaar aanbesteed de verlegging van den straatweg op den Overmarsch naar Apeldoorn en daaraan een begin van uitvoering gegeven. Op den bestemden tijd zijn door de gemeenteinge volge de gesloten overeenkomst met het Rijkten behoeve 24 O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 14