over de binnengracht bij de Spittaalstraat en het bouwen eener nieuwe brug aldaar, waartoe in het afgeloopen jaar uithoofde van den slechten en gevaarlijken staat derzelve besloten werd werd aanbesteed voor de som van 7300 en gegund. Dit werk zal volgens het bestek in Mei dezes jaars moeten zijn opgeleverd. e. Havens en Grachten. In de binnengrachten en in de nieuwe haven hebben de noodige baggerwerken plaats gevonden welke eene uitgave van f 298,175 vorderden. De verzanding van de houtwal kanalen blijft steeds toenemen. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Deze verkeeren in goeden staat van onderhoud. De zitbanken werden met 5 nieuwe vermeerderd. Voor zoover de grond in den Tondenschen weg is om gezet en daartoe geschikt gemaaktheeft de beplanting met 91 peppels daarop plaats gevonden en zal verder daar mede worden voortgegaan. Elf peppels werden langs het voetpad en den gemeente-grond naar Helbergen geplant. Het talud en den vóórliggenden grond bij de Israëlitische Begraafplaats werden bepoot met eiken stekken. Op het verpachte terrein achter de Barlheze langs den ouden stadsmuur werden Italiaansche populieren en Acer Negundo's geplant; voorts is dit terrein afgerasterd en zijn de daarop door derden willekeurig gemaakte uitgangen met rasterwerk afgesloten. Tengevolge van het slechten van den blinden hoofdwal bij de 5e openbare school werden de daarop staande 14 iepenboomen gerooid en bij veiling verkocht voor f 533. Voor de verlegging van den Rijksstraatweg bij het erve den Brink moesten in hot zandgat gerooid worden 8 peppels en werden deze verkocht voor de som van 38. De kosten voor onderhoud enz. dezer rubriek beliepen eene som van 1686,44, zijnde ƒ190,44 boven de raming der begrooting. Begraafplaatsen. De Algememe Begraafplaats wordt in goeden staat onder houden waarvoor de kosten bedroegen 136.52. De Israëlitische Begraafplaats vorderde geen onderhouds kosten. Verschillende werken. g. Schuiten. De veeraak en vlieger zijn naar behooren onderhouden. Een nieuwe vlieger is aangekochtde totale uitgaven beliepen 71,50. Bad- en Zweminrigting. Bij openbare aanbesteding is het maken van een drijvend Badhuis met afgerasterd zwembassin op de rivier den IJssel aangenomen voor de som van 4883 en het badhuis in den loop des vorigen jaars in gereedheid gekomen. De aanhoudende liooge waterstand evenwel verhinderde dat het bassin behoorlijk tijdig werd afgewerktzoodat er in 1873 geen gebruik van kon worden gemaakt. Lokalen voor Politie, dag- en nachtwacht. Deze lokalen bevinden zich in behoorlijken staat. De kosten van het dagelijksch onderhoud derzelve met die van ameublementvuur en lichtbenevens van het jaarlijksche schoonmaak-wit- en verfwerkbeliepen eene som van f 458,62, zijnde f 64,19 meer dan de begrooting vaststelde. Br andb 1 u s ch middelen. Aan den voorgenomen aanbouw eener algemeene berg plaats voor brandblusclnniddelen is geen gevolg gegeven, 22 23 O O j

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1873 | | pagina 13