Archieven. 10 5 September. Hendrik Heyns benoemd tot Eentmeester der St. Anthonie Groote Broederschap. 2 October. Besloten aan L. J. Holl voor 300.te ver- koopen een stukje stadsgrond aan den weg op Apeldoorn, hetwelk hij yolgens bepaling van 's Eaadsbesluit van 6 Maart jl. tegen betaling van 8.50 als recognitie in erf pacht zou erlangen. 2 October. Christiaan Anne Wolters benoemd tot Eentmees ter der St. Anne Broederschap. 2 October. Een crediet verleend van 500.aan het dage- lijksch bestuur om daarover bij het mogelijk verschijnen der cholera hier ter stede noodzakelijke uitgaven te kun nen doen. 23 October. Ten behoeve der gemeente aangekocht, voor de som van 4513.60, het huis en erf staande en gelegen te Zutphen op den hoek van het Eijkenhagen en van de Turfstraat, Kadastraal Sectie E. No. 1298. 23 October. Besloten het benedenlocaal van de gewezen school van B. Semmelink gedurende den aanstaanden winter af te staan tot het geven van onderrigt aan het Personeel der Veldartillerie en van Godsdienstig onderrigt aan de Protes- tantsche Militairen van het garnizoen. 23 October. Besloten den post van bezoldiging van Hulpon derwijzers met 650 te verhoogen, voor bezoldiging van twee hulponderwijzers die noodig zijn. 23 October. Aan den Leeraar aan de Hoogere Burgerschool Jhr. Dr. D. H. Waubert de Puiseau verleend een eervol ontslag. 23 October. Aan den Leeraar P. Brouwer Bzn. van de Hoo gere Burgerschool een eervol ontslag verleend. 23 October. J. Gr. Prederiks benoemd tot Leeraar aan de Hoogere Burgerschool, in de Geschiedenis, de Nederland- sche Taal en Letterkunde. 23 October. Hendrik Jan Nijman benoemd tot hulponderwij zer aan de 4<= openbare school. 11 Het Archief bleef in het afgeloopen jaar onveranderd. Dik werf werd door navorschers inzage en afschriften van oude Oorkonden genomen. De Bibliotheek werd in 1871 vermeerderd door de vervolgen van reeds aanwezige werken en tijdschriften, terwijl de navol- gende boekwerken zijn ten geschenke ontvangen, als: Van het Gemeentebestuur van Leeuwarden: Catalogus van de stedel. bibliotheek van Leeuwarden, gevolgd van eene ge schiedkundige bibliographie van Leeuwarden. 1870. Van den Heer mr. J. M. v. Pabst van Bingerden, Kanton- regter te Nijmegen: Inventaris van het Oud Archief van het Oud-Burger-Weeshuis te Nijmegen. 1871. Van het Gemeente-bestuur van Deventer: 1°. Inventaris van het Deventer Archief, 1870 en 2". Catalogus der Bibliotheek van Deventer, 1832, met het vervolg, 1864. Van den lieer Bn. Schimmelpenninck v. d. Oye tot de Poll, o. ade vervolgen van de Eevue des deux Mondesvan het tijdschrift van de Koninkl. Akademie van Ingenieurs en van de werken van het Historisch Genootschap te Dtrecht, enz. enz. Van Professor Kaiser te Leiden: Annalen der Sternwarte in Leiden, 2 th., met de verslagen van 18641871 en le rapport. Van den Heer L. A. E. II. Bn. v. Heeckeren: Beschouwin gen over oorzaken en gevolgen der Hooge Waterstanden in het District Zutphen, door A. Grutterink. Verder werd zij aanmerkelijk vermeerderd door aankoop van de navolgende werken, als: 1. Tadama. Willem, Graaf van den Berg en zijne tijdge- nooten. Zutph. 1846. 2. Tadama. De waarheid aangaande Ludolf van den Berg.. Arnh. 1847. 3. P. Nijboff. Eegisters op het archief afkomstig van het voormalig Hof des Vorstendoms Gelre en Graafschap Zutphen. Arnh. 1856. 4. J. A. Nijhoff. Wandelingen in Gelderland. Arnh. 1836, 5. Molhuysen. Levensberigt van mr. J. Nijhofi'. Leid. 1864,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 7