8 Wat betreft het verhandelde in de Vergaderingen van Bur gemeester en Wethouders, wordt medegedeeld dat op den 28 April 1871 werd vastgesteld een reglement van orde voor de vergaderingen der St. Anne Broederschap alhier; 7 Julij het verzoek werd gedaan dat voor 's Rijks rekening het Telegraafkantoor worde verbonden met het Postkantoor; 29 Augs. werd vastgesteld eene instructie voor den stads torenwachter en dat den 32 Junij van den Heer mr. L. A. J. W. Baron Sloet door de gemeente tweeZwanen werden ten geschenke ontvangen. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den Gemeenteraad behandelde onderwerpen. 2 Januarij. Abraham Margarethus van Dick benoemd tot Rentmeester der St. Antonie Groote Broederschap. 27 Januarij. Aan Mejufvr. S. J. M. Kaempff een eervol ont slag tegen 1 Mei e. k. verleend. 6 Pebruarij. Bernardus Jacobus Heuvelink benoemd tot hulp onderwijzer. 6 Pebruarij. Besloten voor 500 deel te nemen in de lee ning van 25000, welke moest strekken tot vinding dér kosten van de voorloopige opneming en andere verrigtingen voor den besproken spoorweg van Zutphen over Winters wijk naar Haltern. 13 Pebruarij. Besloten, eene nieuwe verordening op de Mark ten vast te stellen. 13 Pebruarij. Aan T. J. van Langen en L. J. Holl respective in erfpacht afgestaan een stuk stadsgrond op den Over- marsch. 17 April. Kennisgeving ontvangen dat Jhr. H. A. D. Coenen op nieuw is benoemd tot Burgemeester. 17 April. Goedgekeurd den aankoop van den tuin in de Polsbroek van de erven mr. M. J. van Löben Seis en M. J. Swaving voor 1870, om daarin te bouwen een school- locaal voor eene openbare school. 17 April. Besloten voor 600aan te koopen van J. Aijhof een tuin in het Slijkbolwerk. 9 1 Mei. In plaats van G. D. M. Weddepohl benoemd tot Rentmeester van het O. N. Gasthuis B. Sleijster. 1 Mei. W. C. Peiger, Hulponderwijzer, eervol ontslagen. 1 Mei. Wijziging vastgesteld van het Reglement voor de St. Anne Broederschap. 1 Mei. Aan den Hulponderwijzer H. J. Garvelink een eer vol ontslag verleend. 5 Junij. Vergunning verzocht om voor de regterface van het Prinsenbolwerk een Zwem- en Badinrigting te maken. 5 Junij. Toegestaan dat de opperwachtmeester der veld-artil- lerie van twee kamers in het vroegere schoolgebouw bij de watermolens, gedurende drie maanden gebruik make. 10 Junij. Goedgekeurd den aankoop voor 3703.81met de kosten, van een blok, bestaande uit zes woningen onder één dak aan het benedeneinde der Barlhezestraat. 10 Junij. H. J. Meuleman benoemd tot Hulponderwijzer. 3 Julij. Besloten te vragen dat het Telegraafbureau naar het midden der stad worde verplaatst. 3 Julij. Abraham Margarethus van Dick benoemd tot Rent meester der St. Anne Broederschap. 3 Julij. 50.besloten toe te staan aan den aannemer van het veranderen en vernieuwen der Larepoortbrug door de Militaire Genie, om gedurende twee maanden, dat heb werk kan duren, te voorzien in den overtogt van het pu bliek door het maken van eene noodbrug. 31 Julij. Besloten aan onderscheidene pachters van stads lan derijen en koopers van grasgewas, ter gemoetkoming in de schaden bij hen door het hooge water geleden, te verleenen remissiontot een gezamenlijk bedrag van 6300. 21 Augustus. Vergund dat de brievenbus in de Hoven worde geplaatst tegen den parapetmuur van den oprid naar de Vaste brug der gemeente over den IJssel. 21 Augustus. Aan den Leeraar P. Brouwer Bzn. vergund om gebruik te maken van een der localen van de Hoogere Burgerschool en van de noodige instrumenten, platen, enz,, aldaar aanwezig, ten behoeve van het landbouwkundig on derwijs aan Hoofd- en Hulponderwijzers dezer en omliggende- gemeenten, waarmede hij door de Geldersche Maatschappij'' van Landbouw is belast.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 6