30 hoogd en met een aarden talud aan de Berkel voorzien. De aldaar te maken vuilwaterleidingen zijn bij aanbesteding aan genomen voor f 468,tevens zijn de opene geulen op bet terrein achter de Barlheze en waardoor het straatwater werd afgevoerd vervangen door gemetselde riolen, bij aanbesteding uitgevoerd voor 1083,47. Een en ander vorderde eene uit gaaf te zamen van f 1834,59; de Begrootingspost bedroeg 2000,—. Bruggen, Duikers, Vonders en Handwijzers. IJsselbrug. Het verwen dezer brug werd in eigen beheer vol tooid en kostte dat werk 2255,75, waarvan 1882,87 op de rekening van 1870 geleden is. De ten vorige jare bij aanbesteding geleverde rijvoering is nu gelegd waarvoor de som van f 479,47 werd uitgegeven voor vernieuwing van de voetpaden is het hout grootendeels voorhanden en geleverd tegen den aannemingsprijs van het voorjaar in 1871 van 704,63. Uithoofde eener ontdekte uitslijting van de bovenoogen van de koppelstangen (welke de vallen aan de balansen verbinden) en afslijting van de bouten of draaipunten, moest men over gaan tot geheele vernieuwing dier stangen en van drie bouten. Yan de Emperbrug moest een der sloven van de paaljukken met eiken platen versterkt worden; naast twee in minder goeden staat verkeerende brugleggers, werden nieuwe leggers geplaatst; het bovenste is geheel vernieuwd geworden. De Helbergsche brug verkreeg nieuwe beschoeijingsplanken deksloven, bovendek en leuningen en op de brug over de Tigchelbeek werd een nieuw bovendek aangebragt. Tot deze bovendekken werden gebruikt peppelen planken afkomstig van boomen aan de Gemeente behoorende en reeds vroeger aange wezen om geveld te worden. Bij de Diezerbrug werd een vleu gelmuurtje vernieuwd. In het onderhoud en de bediening werd overigens naar behooren voorzien. Yan de voor een en ander geraamde som ad 5215,66 werd uitgegeven 4279,35, e. "Havens en Grachten. Tot uitdieping van de Havens en Grachten is uitgegeven 118,74de Begrooting stelde beschikbaar 426, 31 Kribben. Deze werden in goeden staat onderhouden en werd met de aanpoting voortgegaan. Het rijshout is door het ijs zeer be schadigd geworden waardoor het als brandhout is moeten wor den verkocht. De kosten van onderhoud en inpoting bedroegen 261,81.1; bij de Begrooting was de som van 200,toegestaan. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Deze verkeerden in goeden staat en voor het onderhoud werd goed zorg gedragen. Geplant zijn 70 ijpenheesters langs den straatweg van het Erve den Brink tot de Emperbrug. Yerkocht zijn 63 peppelen boomen, staande op den Overmarsch langs den ouden weg naar Voorst, en 12 peppelen van den grindweg naar Laren, gezamenlijk voor 490,50. De onkosten van onderhoud enz. beliepen 1337,69; de Begrooting wees aan 1196,45. f. Begraaf plaatsen. Algemeene Begraafplaats. Voor het onderhoud werd uitgegeven de som van 69,97de Begrooting was geraamd op 162, De Israëlitische Begraafplaats vorderde aan onderhoud 8,91 de som bij de Begrooting stelde 15,vast. De toestand van beiden is voldoende. g. Verschillende werken. Schuiten en Schepen. Voor onderhoud der tot de dienst der Gemeentewerken bestemde vaartuigen als aakvlieger en mod- derpont is aan onderhoud uitgegeven eene som van/7,56, ter wijl de Begrooting een uitgave van 40,toestond; de voormalige veerpont is uithoofde van haren slechten toestand gesloopt geworden. Lokalen voor Politie, dag- en nachtwacht. Voor de aanbesteedde jaarlijkscbe schoonmaak-, wit- en verf- werken en voor kosten van verlichting en verwarming, als-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 17