26 en ook in de Komsteeg, verstraat. In de Halterstraat zijn ge deeltelijk nieuwe klinkerpaden gelegd en de veldkeijen bestra ting hersteld. De weg naar het Manesteegbrugje achter de 5e Openb. school is bestraat geworden met nieuwe klinkers, en in de Manesteeg is een trottoir gelegd met oude klinkers en de toegang naar de brug bestraat met veldkeijen. In de korte Beukerstraat zijn nieuwe klinkerrabatten gelegd en is de keistraat hersteld. De toegangsweg naar de Begraafplaats tus- schen den Rijksstraatweg en het gebouw werd bestraat met nieuwe klinkers. De losplaats aan de IJsselkade beneden langs den bazaltvoetmuur alsmede de opweg bij de Brugwachterswoning is verbreed geworden door eene bestrating met veldkeijen. Het trottoir voor de huizen van Blok I in de nieuwe Marschpoort- straat is om den ronden hoek voor het nog onbebouwd zijnde terrein doorgetrokken en aansluitende gemaakt met het trottoir voor de nieuwe huizen aan de IJssekade. Voorts zijn verstraat met de uitkomende materialen een ge deelte van de Polsbroek, Groensteeg, Lieveheersteeg, "Wanne, de Oprid van de IJsselbrug, de Kolenstraat, Donkere Steeg, Nieuwstadskerksteegeen en ander tot eene oppervlakte van 9412 M2. Verwerkt zijn geworden 112474 Quenast keijen 12/u, bij onderhandsche aanbesteding geleverd ad 51 per 1000, en 104000 straatklinkers bij aanbesteding ad 11.44 per 1000 stuks. De voorgenomen verbetering van de oude rioolleiding in de Frankensteeg kon niet uitgevoerd worden door den niet tijdigen aanvoer van de daartoe noodige Engelsche aarden buizen; die buizen en de putranden zijn nu voorhanden en zal alzoo met dit werk eerstdaags een aanvang worden ge maakt. De opene sleuf op het erf van Rouwenhorst, dienende tot afvoer van het straatwater van de Lievenheersteeg is met oude brugdekplanken beschoeid en met oude klinkers bestraat. In de Beukerstraat werd bij het bestaande riool nog een verval- put gemaakt en op den hoek van de Halterstraat en de Nieuwstad werd met toestemming van den eigenaar de stoep afgerond en de vervalput achteruit gebragt. Bij het openbare privaat op het erf van Willemse bij het Hagepoortjo is een gemetselde privaatput gemaakt, en tot afvoer van het regenwater van den opweg naar het Station bij 27 de Barlhezebrug een afvoerriool aangebragt, loozende op en over het aangrenzende particuliere erf van den Hr. Stevens. Aan de in 1870 voorgenomen aanbrenging van de Straat naambordjes kon geen gevolg gegeven worden door de ver traagde toezending derzelve. De onkosten zijn op dezen post der begrooting alsnu ver antwoord moeten worden als ook die van het aanbrengen. Voor onderhoud der Straten, Riolen enz., met de daartoe verwerkte nieuwe materialen hierboven genoemd, werd uitge geven de som van 9171,37, terwijl op de Begrooting daarvoor de som van 8350,was uitgetrokken. De werken bedoeld onder Aanleg van Straten en Riolen vorderden eene uitgave van 1040,34, waarvoor bij de Begrooting was geraamd 2072, i. Reinhouden van StratenRiolen en Gooikommen en het ophalen van Asch en Vuilnis. De door de Gemeente in eigen beheer sedert Mei 1869 op zich genomen reiniging van straten c. a. kan gerekend worden met vrij gunstigen uitslag te zijn gedaan en hoezeer de uit gaven niet geheel konden worden gedekt uit de opbrengst van den verkoop der mestspeciën, vleijen wij ons dat dit een volgend jaar tot meer voordeeligen uitslag zal leiden. Bij de Begrooting zijn de uitgaven geraamd op 3572, Het totaal der gedane uitgaven bedraagt 3691,58, terwijl de verkoop van mestspeciën, lompen en botten, in het open baar in perceelen verkocht, eene som van 3312,85 heeft opgebragt, met inbegrip van de mest gebezigd tot bemesting van eenige perceelen gemeente-gronden ter waarde van 68, Bij aanbesteding had het vervoer van de Yuilnis binnen den bebouwden kring der Gemeente plaats tegen de aannemingsom van f 1235,en zijn ter mestplaats aangevoerd 3249 karren vuilnis en modder, benevens 570 karren en 159 balken beer. In plaats van het in 1870 toegekende weekgeld ad 5,aan de vier arbeiders belast met het ophalen der asch en vuilnis genoten zij nu 4,'s weeksdoch werd hun voor iedere volle kar, ter mestplaats aangevoerd, daarenboven toegelegd vijf cent, benevens l°/o van de bruto opbrengst; ook in plaats van het bij Uren werken voor het nachtwerk ontvingen zij

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 15