24 gaven voor dagelijkseli onderhoud enz tot een bedrag van 705,80j. Om tot de uitvoering te komen van den bij de be grooting voor 1870 voorgenomen Bouw van schoollokalen voor de 3e Openbare school, werd aangekocht een in openbare veiling gebragt terrein in de Polsbroek, nadat het dagelijkseli bestuur zich vooraf door het doen opmaken van schetsteekeningen over tuigd had dat dit terrein tot het doel geschikter gelegenheid aanbood dan dat van de voormalige 3c Openbare school bij de Molenheeken werd dan ookna goedkeuring van de tot den Bouw opgemaakte plannen, bestek en begrooting, tot de aan besteding overgegaan en de aanneming gegund voor de som van 19353,Op den bestemden tijd zijn de fondamenten ter voorschreven hoogte opgeleverd en is de eerste termijn ad der aannemingsom uitbetaald geworden en op den hiervoor bestemden post van uitgaven in rekening gebragt, met inbegrip van de aankoopsom en onkosten van het dagelijksch opzigt, tot een bedrag van f 8086,90. Grebouwen voor middelbaar onderwijs-. In het onderhoud werd naar behooren voorzien. Op de opene plaats van de- Hoogere Burgerschool is een loodsje tot bergplaats van brandstoffen gemaakt van voorhanden oude mate rialen en is de looden trekbuis in den welput van de binnenpomp vernieuwd moeten worden. Voor het gewone onderhoud, ook aan het lokaal der Gymnastiek-schoolwerd eene uitgave ge vorderd van f 199,15. De vastgestelde som bij de begrooting bedroeg 240, Gymnasium. Van vier lokalen zijn de ijzeren schoorsteenpijpen vervangen moeten worden door gemetselde schoorsteenpijpen; met het dagelijks voorkomende onderhoud vorderde zulks eene uitgave van 89,10, terwijl de begrooting beschikbaar stelde 50, Bewaar-, naai- en Breisehool. De aanbesteedde schoonmaakwerken, waaronder het verwen van de schoollokalen en het onderhoud van het ameublement der Bewaarschool, vorderde eene uitgave van 96,89j. 25 Straatpompen. Het dagelijksch onderhoud van het gaande werk en de ver nieuwingen van de looden boven- en koperstukken van de Pom pen No. 7, 9, 23, 24, 27 en 30 werd bij aanbesteding aange nomen voor 519,—. In eigen beheer zijn vernieuwd geworden de pomppaal met de pompkast van pomp No. 6; van pomp No. 23 werd de pomppaal mede vernieuwd en de pompkast ge repareerd. Tot de vernieuwing der palen werd gebruik gemaakt van het hout afkomstig van de voormalige paalbrug. Deze onvoorziene werken vorderden, met inbegrip van het dagelijksch onderhoud aan de timmer- en metselwerken van de pompen eene uitgaaf van 670,20. In het geheel was bij de begrooting beschikbaar gesteld 450, Bij de begrooting was nog 450,—beschikbaar tot het'maken van een welput met pomp bij de IJsselkade. De Gemeente zich bij verkoop' van perceel No. 1 in de Marschpoortstraat het regt voorbehouden hebbende om des verkiezende in den in dat perceel Iiggenden welput eene pompbuis te doen leggen, zoo werd na voorafgaand onderzoek omtrent de hoedanigheid van dat wel water, die welput in gebruik genomen en met 's Baads^goed- keuring als plaats voor de nieuwe pomp aangewezen het^Oude "Wed bij de Berkelkade. Het plaatsen dier pomp met de noodige looden trekbuis en afvoerriool voor het overtollige opgepompte water werd aanbe steed voor 296,en gegund. B. Streden, pleinen, riolen en waterleidingen. Eene bestrating met groote keijen vond plaats van de Boze- gracht, van af de 2® Openbare school, alsmede van het achter gedeelte der Barlheze tot nagenoeg aan het Krintenstraatje, gepaard met verhooging der straat; voorts van de geheele Waterstraat tot aan de Viscbpoort, met gedeeltelijke vernieu wing van de Klinkerrabatten. Verder werd op de Nieuwstad, van de Gasthuissteeg tot de Halterstraateene nieuwe bestrating: gelegd met groote keijen en nieuwe klinkers; een vak bij de zoogenaamde Mosmarkt werd evenwel met veldkeijen op nieuw bestraat. Op de Bijkenliagen van de Diezerbrug tot de Kom- Bteeg zijn nieuwe klinkerrabatten gelegd en de veldkeijen aldaar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 14