B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. 22 17 heet. bouw- en weilanden in zesjarige pacht brag- ten op per jaar1090,- De opbrengst van twee weiden rietland is geweest 1337,- de overige perceelen bouw- en weiland van dat erf in zesjarige pacht per jaar beliep de som van 2920,- te zamen 5347, De verdeeling van het Erve vorderde de aanleg en verbetering van landwegen en het maken van een hek voor de weide Centauria. De hooge waterstanden in April en Mei noodzaakten tot liet doen van eenige onvoorziene uitgaven, door dat men met be hulp der respective pachters, met goed gevolg de weiden op de Marsch welke reeds ingeschaard waren, door het maken van nooddammen, voor overstrooming heeft kunnen vrijwaren. Niet zoo gelukkig was men in de maanden Junij en Julij de toen hooge waterstand maakte het dan ook onmogelijk om het water van lage en buitendijks gelegen wei-hooi- en bouw landen te keeren,waardoor het gras dan ook nagenoeg geheel werd vernietigd, en hoewel de Gemeente het hooigras verkocht had en de schade alléén den pachters trof, werd bij besluit van den Gemeenteraad goedgevonden om aan de schade lijdende pachters billijkerwijze eene tegemoetkoming toe te kennen ten bedrage van ruim 6300, a. Openbare Gei.neente-r/ebomoen. Gemeentehuis. Bij aanbesteding werden de navolgende werken gedaanhet maken van 12 stel zonneblinden4 zitbanken en lambrizering voor de Eaadzaal, het ontdoen van de verf van al het eiken houtwerk in de Eaadzaal en het in oorspronkelijke houtkleur opwerken van hetzelfde en verder het doen van wit- en schoon maakwerken alles te zamen voor de som van 865,70. Yoor de Eaadzaal werd bij onderhandsche aanbesteding geleverd een nieuwe kagchel ad f 118,-—, drie gaskroonen ad 230,— en 23 een nieuw vloerkleed ad 291,95. Het bestaande timmerwerk dier zaal werd in eigen beheer in orde gebragt, terwijl verder in het dagelijksch onderhoud van het gebouw naar behooren werd voorzien. De bij de begrooting beschikbaar gestelde som van f 1725, werd overschreden met 233,25. Yoor de gebouwen op de begrooting genoemd onder de ru briek Stadsdienst werd, met inbegrip van de kosten van het dagelijksch opzigt, uitgegeven eene som van 1527.38J-; de begrooting stelde daarvoor beschikbaar f 1598, Onder de bij aanbesteding uitgevoerde werken zijn te noemen het maken van twee Publicatiekasten en twee Publicatieborden aangenomen voor de som van 220, Het doen van verfwerken aan het stadsmagazijnaan drie bergplaatsen voor de Brandbluschmiddelenaan vier perspomp- kasten en aan de deuren van den doorgang bij den Eosmolen en bij de Watermolens eischte eene uitgaaf van f 144, In eigen beheer zijnmet nog voorhanden materialen van de voormalige Paalbrug, vernieuwd geworden de twee spoelingen aan de Molenbeek. Aan den Droogenabtstoren werd vernieuwd het boven Z. W. hoektorentje en de rollaagafdekking op den boven-borstweringmuur. Torens. In het onderhoud werd naar behooren voorzien en vorderde eene uitgave van 39,37 terwijl de begrooting beschikbaar stelde eene som van 70, Gebouwen bestemd voor het lager onderwijs. Yoor het onderhoud van de Bijzondere school in het gebouw der Hoogere Burgerschool en voor de le, 2e, 3e, 4e en 5e Open bare scholen was bij de begrooting uitgetrokken eene som van 745;me>t het bij aanbesteding uitgevoerde werk van het maken eener glaspui in plaats van den binnenmuurseparerende de beide voorlokalen in de genoemde Bijzondere school (aan genomen voor de som van 470.was het totaal der uit-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1871 | | pagina 13