10 10 October. Goedgekeurd dat do Stads-Architect tegen eene belooning van f 150 'sjaars wordt belast met liet houden van liet toezigt over het onderhoud van en het uitvoeren van andere werken aan de lokalen van het Huis van Arrest en van de Arrondissemeuts Regtbank te Zutphen. Archieven. Het Archief onderging in het afgeloopen jaar geene ver andering. Door den Heer L. A. F. H. Bu. van Heeckeren werd aan hetzelve ten geschenke gegeven: Aanspraak van D1'. G. J. van Leeuwen bij de opening van het Koninklijk Lycee alhier, 1816alsmede een Graf schrift op den Heer de Grient Dreux. (Handschriften). De Bibliotheek werd vermeerderd door de vervolgwer ken van de Verslagen en Mededeelingen der Koninkl. Aka- demie van Wetenschappenvan de Geldersche Maatschap pij van Landbouw; van het woordenboek der Nederl. Taal en van den Gemeente-Atlas. Voorts werd ten geschenke ontvangenvan den Heer O. W. Star Numan zijn Akademisch proefschrift: Corne- lis van Bijnkershoekzijn leven en zijne geschriften Leiden 1869. Van den Heer W. A. Bn. Schimmelpenninck van der Oije een kist met boeken waarin o.a. vervolgen van de Revue des Deux-mondeswerken van het Koninkl. Instituut voor Ingenieursdiverse schrifturenenz. Van den Heer Bibliothecaris zeiven het le tot en met het 5e vervolg van den Catalogus der Bibliotheek van de Tweede-Kamer der Staten-Generaal1856-1865 en eindelijk 3 boekjes betreffende: 11 le. Het regt en waar karakter van den Raadpensionaris Johan de Wit. Amst. 1757. 2e. Aanmerkingen enz. op bovenstaand werkje. Amst. 1757,en 3e Een werkje getiteld: de Zucht van den heer Raad pensionaris Johan de Wit tot zijn vaderland en deszelfs vrijheid (geschreven naar aanleiding van de twee voren staande boekjes). Leiden 1757. Het publiek gaf nog al blijken van belangstelling en werden er verscheidene boekwerken terleen uitgegeven en dikwijls inzage en afschriften van oude Archief-stukken genomen. HOOFDSTUK IV. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ont vangsten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening. Blijkens rekening bedroegen de ontvangsten over 1865174078,23! en beliepen de uitgaven184155,69 Zoodat het nadeelig sloti was. 10077,46 De ontvangsten bestonden in: t. Batige saldo's van vorige diensten, de zoogenaamde restanten daaronder niet begrepen. 2. Inkomsten uit bezittingen, als: a. Huren en pachten van huizen en lande rijen, renten van kapitalen, grondrenten, tien den, cijnsen erfpachten, opbrengst van den houthakpacht van grasgewaspacht van jagt O O CeldniSirdeteD.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1870 | | pagina 7