8 10 Januarij. Vergund aan den Heer P. Brouwer Rz. om aan eenige jongeliedenleerlingen van het Gym nasium, onderwijs in de Scheikunde te geven in lo calen van de Hoogere Burgerschool. 7 February. Mr. J. Thooft benoemd tot Provisor van het Bornhof. 4 April. Besloten de huizen op de groenmarktver huurd geweest aan Starink en Magendansvoor af braak in het openbaar te verkoopen. 4 April. Burgemeester en Wethouders gemagtigd om de werken tot normalisering van den IJssel boven de Stads-brug in onderhoud over te nemen. 2 Mei. Besloten een klein gedeelte van den Uiterwaard boven de brug langs den weg naar den IJsseloever voor bleek te doen strekken ten behoeve van het al gemeen. 13 Junij. Besloten de Stads-Whare bezeten geweest bij de Wed. Peter Mol, voor vervallen te verklaren. 13 Junij. Hendrik Jan Addink in plaats van wijlen H. P. Dijkerman benoemd tot Hulponderwijzer aan de 2e Openbare School. 4 Julij. Bij koninklijk besluit van den 26 April 1870, N°. 6 is aan het Gemeente Bestuur ontheffing ver leend van het bepaalde omtrent de afsluiting der al- gemeene Begraafplaats. 1 Augustus. Hendrik Croese gebenificeerd met eene Stads-doctorale prebende. 1 Agustus. Besloten het schoolgebouw van de vroegere 4e. Openbare-School voor huisvesting van manschap pen der Infanterie in gereedheid te doen brengen en om het locaal bij het Gymnasium te doen dienen voor Theorie-zaal der onder-officieren, en dat Infan terie alhier in garnizoenop de weide Helbergen exer citiën houden. 1 Augustus. Besloten den termijn voor den afbraak 9 der Oude-Nieuwstadspoort te verlengen tot 1 Octo ber e.k. 1 Au crust us. Besloten dat het verwen der Stads IJzeren brug over den IJssel door het dagelijksch Bestuur zal worden uitgevoerd. 1 Augustus. Ingekomen het koninklijk besluit waarbij aan de Gemeente voor zes jaren ontheffing wordt ver leend tot het oprichten eener Burger-Dagschool. 15 Augustus. Besloten het schoolgeld op de Hoogere- Burgerschool en Burgeravondschool te verminderen. 1 5 Augustus. Besloten de Bank-var.-Leening weder voor een jaar aan den tegenwoordigen bankhouder te verpachten. 15 Augustus. Door heeren Regenten van het Gebr*. Bakkers-Weeshuis aan de Gemeente ten geschenke gegeven eene photographische afbeelding van den stichter C. A. Bakker. 15 Augustus. Aan den Stads-geneesheer W. Snelljes voor korten tijd verlof verleend, ten einde in dienst van het Roode Kruis naar Frankrijk te vertrekken. 3 October. Bepaald dat van den opweg van de nieu we brug over de Beek naar het Stationsgebouw geen gebruik zal mogen worden gemaakt door rijtui gen en trekkarren. 3 October. Inplaats van wijlen Mr. W. J. van Door- ninck benoemd tot Provisor van het Bornhof Jhr. Q. C. von Weiier van Poelwijk. 3 October. Aan het Bestuur der alhier bestaande ar beiders vereeniging vergund hunne vergaderingen een maal in de week te houden in het locaal op het 's Gravenhof naast het Gymnasium. 10 October. In plaats van G. H. Schut, benoemd tot Hulponderwijzer aan de 3['. Openbare-School Laurens Smeenk. O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1870 | | pagina 6