50 Het onderwijs is zeer voldoende en bevat liet Grieksch en Latijn, de antiquiteiten, Mythologie, Historia Lite- riade WiskundeGeschiedenis en Aardrijkskundehet NederduitschHoogduitschFransch en Engelsch. De localenhet materieel en de hulpmiddelen bevin den zich in voldoenden staat. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Muzijk-, teeken-, beeldhouw- en bouwkundige scholen zijn hier niet aanwezig. Het teekenen wordt aan de Burgeravondschool onderwezen. Er bestaat hier eene afdeeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke 's winters om de maand hare vergaderingen houdt. Zij bezit eene vrij aanzienlijke bi bliotheek waarvan door het volk ruim gebruik wordt ge maakt. Ten vorigen jare heeft zich alhier eene vereeniging geformeerdten doel hebbende meerdere kennis en bescha ving onder den werkenden stand te verspreiden. Tal van leden uit dien kring hebben zich aaneengesloten. Zij be zitten eene dusgenaamde „Volksleeskamer", waarin op be paalde avonden onderlinge zamenkomsten plaats vinden. Het sinds lange jaren hier bestaande genootschap „Phy- sica" tot beoefening van natuurkundige wetenschappen houdt nog steeds des winters wekelijks zijne vergaderingen en handhaaft zijn bestaan. Nog zijn hier wel vereenigingenwelke bevordering van kunsten en wetenschappen ten dool hebben, doch deze bestaan meer in engeren kring en maken besloten ge zelschappen uit. 51 HOOFDSTUK X. Omtrent den toestand van het armwezen, vergeleken met het vorige jaarof met vroegere jarenvalt geene verandering op te merken. Niet te ontkennen is het dat de werking der thans gewijzigde armenwet voor deze ge meente gunstig is te noemenwat het finantieele betreft. Bij goeden wil bestaat alhier voor den behoeftige ge noegzaam gelegenheid om door handenarbeid iets te ver dienen overigens trekken de Diaconie-besturen en de Liefdadigheids-Instellingen zooveel mogelijk zich het lot der werkelijke bchoeftigen aan. Instellingen door of van wege de gemeente beheerd of gesubsidiëerd. a. Het getal dezer instellingen was op 31 December 1869 één. Ze is genaamd de Sint Anne Broederschap. b. Het getal huisgezinnen en afzonderlijk levende per sonen gedurende het jaar verpleegd of die op eenige an dere wijze in de weldadige werking der instelling hebben gedeeld of daartoe hunne toevlugt hebben genomen, be liep als volgt: Instellingen. Sint Anne Broederschap. 50 50 Armwcien. Gedurende het Ééns of meer Geheel getal ver gcheele jaar malen in het jaar pleegde huisgezinnen (onafgebroken) (tijdelijk) ver en afzonderlijk verpleegd. pleegd. levende personen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1870 | | pagina 27