14 De verdeeling in blokken vorderde den aanleg van twee waterkolken voor de vier eerste blokkengelegen achter op de weide in den hoek bij Stakebrandterwijl voor de twee andere blokkengelegen aan het groote hok tusschen den weg naar Stakebrand en de weide van den Heer Henny, twee ingangen tot verkrijging van drinkwater uit de Beek of Laakwerden gemaakt. De bemesting van een gedeelte der Arme-weezenweide met gazkalk met modder vermengdwaarvan in het vo rige verslag werd melding gemaaktheeft goed voldaan evenwel werkte de gazkalk op de laagst gelegene gronden het bestezij verdreef het mos en deed gras in deszelfs plaats te voorschijn komen. De opmerking werd gemaakt dat liet verkiesselijk blijft eene zekere boeveelheid kalk met minstens even zooveel modder of grond te vermengendie dan dun uitgestrooid moet wordenwil men het gras niet verbrandendat an ders niet dan in het najaar wederom te voorschijn komt. In allen opzigte heeft de bemesting in de weiden bui ten de Hospitaalpoort met den modder, afkomstig uit de gedempte gracht van het Molenbolwerk bij het Station, voldaanduidelijk bleek zulks bij den verkoop van het hooigras. De ten vorigen jare aangelegde verhooging van een ter rein aan de Berkelkade (achter het huis van den Heer van Hasselt) en een stuk grond in de Hoven van den gea- moveerden opstand van een huis vroeger in thijns bij G. J. Jansen, werden als tuingronden verpacht, het eerste voor den tijd van negen, het laatste voor den tijd van twee jaren. B. Eigendommen bestemd voor de publieke dienst en openbare Gemeente-werken. a. Openbare Gemeente-gebouwen. Deze verkeeren over het algemeen in goeden staat. 15 Gemeentehuis. Bij de uitvoering der aanbesteedde buiten- verfwerken bleek de noodzakelijkheid dat vooraf aan de westzijde van dit gebouw de kroonlijst vernieuwd moest wordenook werd besloten tot het aanleggen eener gazlei- ding op de Raadkamer en op de daaraan grenzende por talen en gangeneen en ander vorderde met de aanbe steedde wit-, schoonmaak- en verfwerken, benevens het da gelijks onderhoud, eene uitgave van 839,55. Bij de be grooting was toegestaan eene som van 510. Voor de overige gebouwen, genoemd in het verslag van 1866, werd, met inbegrip van het dagelijksch opzigt, uit gegeven 996,175terwijl bij de begrooting daarvoor was uitgetrokken 1113. Onder de uitgevoerde werken behooren Het voorzien met beslagwerk van den voet van het talud van het grondwerk rondom de Petroleumloodsdat door hooge waterstand en golfslag nog al beschadigd was geworden. Het openbaar privaat aan de Rozegracht, tot nu nog uitloozende in de Beekwerd van een digte put voorzien. Door dat het plein op de Rozegracht tot Vischmarkt bestemd werd, moest de aldaar zich bevindende luifel tot berging van brandladders verplaatst worden en werd daar voor eene geschikte plaats gevonden op het plein voor de kazerne in den Rosmolen. Tot gerief van de verkoopers bij de wekelijksche Boter markten werdenin plaats van de tot nu gebezigde plan ken tafels gemaaktdie na afloop der markt worden weg genomen en geborgen. Voorts werd de geleden stormschade aan gebouwen her steld. Torens. Verkeeren in goeden staat. De door het inslaan van den bliksem in den avond van O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 9