10 langs geveilde overhoek, grenzende aan gemeentegrond in de Hoven, voor ƒ360. 18 October. Goedgekeurd het ontwerp om twee brand spuitenhuisjes te bouwenin den tuin van de tweede openbare school aan het Broederenkerkhof. 18 October. Van G. Albrecht besloten aan te koopen voor 500.een tuin met zich daarin bevindend schuurtje, gelegen alhier in het bolwerk tusschen de Vischpoort en Hospitaalpoort. 18 October. Aan den Commissaris van Politie verleend eene personele gratificatie van 400.- 18 October. Besloten dat op de hoeken der straten naam bordjes zullen worden geplaatst. 6 December. Goedgevonden te voorzien in de kosten van een riool op de markt voor de huizen, bewoond door van Eldik en Wlllemsenen van eene straat van den Paardenwal naar de bijzondere school voor Christelijk Nationaal onderwijs. 6 December. Wordt besloten dat gedurende de ziekte van den Hoofdonderwijzer aan de school in de Hoven aldaar tijdelijk een Hulponderwijzer voor rekening dei- gemeente zal worden geplaatst. Archieven. De catalogus van de bibliotheek isop eenige wijzigingen en aanvullingen van later bijgekomen boekwerken na, tot het drukken gereed. Ten behoeve der Bibliotheek werden in 1869 aange kocht: J. SchomakerRechtsk. aanmerkingen op den 25n en 50n penning; Zutphen, bij van Bolderen, 1754, en C. A. SerrureHistoire de la Souverainité de 's Heerenberg; ter wijl dezelve nog vermeerderd werd door vervolgwerken en het ten geschenke ontvangen van boekwerken van belang stellenden. 11 Verder ontving de Bibliotheek op dezerz. gedaan aan zoek van het Rijk in bruikleendoubletten van eenige in het Rijksarchief voorhanden exemplaren van Decreten en Besluiten als 1. Besluiten van den Staatsraad der Bataafsche Repu bliek, MeiNov. 1805; 2. Decreten van den Koning van Holland, Junij 1806 December 1807 3. Index op de Decreten van den koning van Holland en 4. Crimineel Wetboek van het koningrijk Holland 1809. Het Archief onderging geene verandering; de verzame ling van oudheden deed aanwinst door geschenken van een twintigtal penningen, waaronder verscheidene van Gelder land; van eenige oude kaarten of plans de stad Zutplien als vesting betreffendeenz. Het publiek gaf nog al blijken van belangstelling. Ook werden er verscheidene boekwerken ter leen uitgegeven. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Jaarlijksche opgave van het geheele bedrag der ontvang sten en uitgaven naar de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening (art. 221 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85). Blijkens de rekening bedroegen de ontvangsten over 1868184245,22 en beliepen de uitgaven189519,435 Zoodat het nadeelig slot was. 5274,215 Golieel bedrag der geraamde ontvangsten en uitgaven naar de door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde be grooting (art. 207).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 7