8 7 Junij. Aan A. J. Dijkman toegezegd 400,voor 1 de afronding van zijn huis op den hoek 'van de Barl- heze en Bozegracht. 7 Junij. Voor 3100 aan J. M. Gruijters aanbesteed de verhooging en aanvulling van de voormalige gracht van het Molenbolwerk bij het Stationsterrein alhier. 7 Junij. 100 beschikbaar gesteld om te strekken ter bevordering dat jongelieden van de Burgeravondschool de Tentoonstelling van Handwerksnijverheid te Amster dam bezoeken. 14 Junij. Bepaald dat de nieuwe brug over de Berkel of Beekleidende van het Stationsplein naar de Boze- gracht uitsluitend moet dienen voor voetgangers. 21 Junij. Aan W. Abbing verleend een eervol ontslag als Provisor van het Bornhof. 21 Junij. Bepaald dat een Northonpomp zal worden ge steld op de speelplaats van de Stads-bewaarschool en bij den tuin van het Burgerweeshuis. 21 Junij. Bepaald dat een gebouw voor de vischmarkt zal worden geplaatst op het open vak aan de Beek op de Bozegracht. 21 Junij. Besloten 125.aan te wenden voor aankoop van een autographische pers en toebehooren. 2 Augustus. Bepaald dat een Leeraar voor het onder wijs in de Wis- Werktuig- en Natuurkunde op eene bezoldiging van f 800.zal worden benoemd aan de Burgeravondschool alhier, en dat de Jleer Snijders al leen aan de Hoogere Burgerschool zal onderwijs ge ven. 7 September. Tot toelating besloten van de nieuw be noemde Baadsleden Jhr. Mr. P. N. Quarles van Uf- ford, J. P. Hasselo, Mr. J'\ Dam, Mr. D. Nijman en L. A. F. IJ. Baron van Jleeckeren. 7 September. Mr. D. Nijman en Mr. J1'. Dam op nieuw benoemd tot Wethouders. 9 7 September. Mr. F. B. Pennink benoemd tot Provi sor van het Bornhof. 7 September. G. J. Lijsen benoemd tot Provisor van het Burger-weeshuis. 7 September. Bepaald dat op de le openbare school, bij wijze van proef, onderwijs zal worden gegeven des mor gens van 912 ure en 's namiddags van 14 ure en dat op Woensdag en Zaturdag alleen des voormid dags onderwijs zal gegeven worden. 7 September. Besloten aan C. den Otter uit de hand te verpachten een stukje stadsgrond bij den Tol naar Apeldoorn. 7 September. Verklaard dat er van zijde der gemeente geen bezwaar bestaat dat de kelder onder het kleeding- magazijn op het Oudewant als vroeger aan de firma J. J. Mispelblom Beijer Zn. in huur worde afge staan. 7 September. Besloten aan A. J. Vorst de Bank van Leening op nieuw voor één jaar te verpachten. 16 September. Aan E. de Wolff toegestaan om den ou den Stads ringmuurwaardoor zijn huis in de Barlheze wordt begrensd, twee ellen te verlagen. 4 October. Tot 1 Mei e. k. uitstel verleend tot afbraak van de vroegere binnen-Nieuwstadspoortgrenzende aan de kazerne de IJzendoorn. 4 October. Het verzoek van H. J. Bensink, om ver lenging van pacht van het erve den Brink, gewezen van de hand, en besloten dat erve op nieuw in het openbaar te verpachten. 4 October. J. A. Snijders ontheven van het onderwijs aan de Burgeravondschooldoch belast met het on derwijs in de Mechanica en Kosmographie aan de Hoo gere Burgerschool. 18 October. Magtiging verleend tot aankoop van een on- o O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 6