6 Geene afkondiging van plaatselijke verordeningen, door- den Raad gedurende het jaar vastgesteldheeft plaats ge vonden. Wel is er eene nieuwe verordening op de Begraafplaat sen vastgesteld gewordenalsmede een Tarief van regten op het begraven van lijken op de algemeene begraafplaats voorts eene verordening op de Invordering der Begrafenis- regten; doch ten gevolge van onderscheiden medegedeelde aanmerkingen zijn die stukken omgewerkt en zullen nog wel zoo spoedig niet in werking komen. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den gemeenteraad behaiidelde onderwerpen. 1869. 4 Januarij. Besloten, in plaats van één, twee stadstoren- wachters aan te stellen.. 4 Januarij. In plaats van J. J. Colenbrander, eervol ontslagen, tot Rentmeester van het Bornhof aangesteld J. de Jong. 4 Januarij. G. J. Jansen ontslagen van de erfpacht en pacht waarop hij een stuk stadsgrond bezat. 4 Januarij. Besloten den tuin buiten de Kieuwstadspoort van Mejufvrouw L. E. Serrurier aan te koopen. 1 Maart. Brand op den St. Janstoren op de Nieuwstad. 4 id. Besloten tot toelating van het nieuw benoemd Raadslid L. A. F. H. Baron van Heeckeren. 4 Maart. Goedgekeurd de gesloten pacht van fortifica- tiegronden voor terrein tot berging van Stratenvuil, enz.; besloten den overscliietenden grond in het open haar te verpachten, alsmede den tuin achter het huis van den Heer van Hasselt; als ook den Walraadshof en den grond in pacht geweest bij G. J. Jansen. 4 Maart. Aan J. W de Ia Cuisine verleend een eervol ontslag als Rentmeester van het O. N. Gasthuis. 7 22 Maart. Het Raadslid L. A. F. H. Baron van Heecke ren geïnstalleerd. 22 Maart. Besloten het schoolgebouw van de vroegere 4e openbare school weder voor één jaar aan W. Dae- men te verhurenen afgewezen het verzoek van de Commissie van Toezigt van de Burger-Bewaarschool om aldaar eenige localen in gebruik te mogen erlangen. 22 Maart. Besloten eenige gedeelten van de weide Hel bergen in het openhaar te verpachten. 22 Maart. L. A. F. H. Baron van Heeckeren benoemd tot Ambtenaar van den Burgelijken Stand en tot lid der Commissie voor de Landerijen. 22 Maart. Goedgekeurd het overgelegd ontwerp tot rio lering van het bouwterrein. 5 April. Ingekomen eene beschikking van den Minister van Oorlog, eene verdere uitbreiding verleenende van grond voor de Buiten-Societeit. 5 April. Aan J. N. de Ruijter verhuurd een stukje stadsgrond achter zijn huis. 3 Mei. H. Harmsen eu H. van der Heijden toegelaten tot uitkoop van de thinsen, welke uit hunnen grond aan den weg naar Voorst gaan. 3 Mei. Tot Rentmeester van het O. N. Gasthuis be noemd G. D. M. Weddepohl. 3 Mei. Aan D. Wilgenhof voor de afronding van zijn huis op den hoek der Beukenstraat verleend 600, 3 Mei. Goedgekeurd de aanvraag van A. Bovendorp tot verhooging van een gedeelte oever en water van de Berkel achter het door hem aangekochte pakhuis voormalige looijerij van de heeren Roosegaarde in de Gasthuissteeg. 3 Mei. Aan D. Mulder molenaar in de Hoven in pacht gegeven een stukje stadsgrond voor zijne woning. 3 Mei. Aan den Hulponderwijzer W. C. Peiger verlof verleend om zijne militaire dienst te vervullen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 5