40 Over schadelijk gedierte heeft men hier niet te klagen gehad. Ziekten der gewassen en van het vee zijn niet voor gekomen. Staat van de hoeveelheid der heteelde hektarenmet opgaaf der hoofdgewassen en tweede vruchtenalsmede na welk ge- ivas laatstgemelde zijn geteeld. Opbrengst per hektare en ge- zamentlijke opbrengst, uitgedrukt in hektoliters, kilogrammen, allen voor zoo ver bekend. 41 Algemeene opmerkingen omtrent tuinbouw en bloemisterij. Eene opgave der uitgestrektheid van heteelde gronden tot tuinbouw, kan niet met juistheid worden opgegeven. De drie alhier bestaande bloemkweekerijen gaan voort goede resultaten te leverenwordende de voortbrengselen waaronder voortreffelijke exemplarenhier ter markt ge- bragt. Boomgaarden en Boomkweekerijen zijn hier niet aanwe zig. Evenmin bestaan hier Bosschen of houdt men zich met Houtteelt bezig. Reeds verdeelde of nog ter verdeeling liggende marken en gemeente-gronden zijn in deze gemeente niet aanwezig. Gronden ter ontginning zijn hier niet aanwezig. Evenmin afgeveende of dalgronden. De toestand van den veestapel was bevredigend. Bij zonderheden zijn niet te melden. Granen en handelsge wassen. Hekta ren. Opbrengst per hektare in Geheele opbrengst in hektoliters. kilogramm. hektoliters. kilogramm. Tarwe 12 264 Rogge 16 320 Zomergarst 2 60 Haver 14 280 Boekweit 1 10 Boonen 2 24 Erwten 1 Aardappelen 112 21280 Over te brengen. 160 Voedergewassen. Hoofd gewas. Tweede gewas. Opbrengst per hektare in Geheele opbrengst in Hektaren. Hektaren. hektoliters. kilogramm. hektoliters. kilogramm. Overgebragt. 160 Mangelwortels. 15 Koolraap als 2de gewas geteeld na rogge 8 Wortels. 12 Stoppelknollen. 14 Groen gemaaide kla ver, 9 Te zamen. 196 22

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 22