28 Overzigt van den toestand der Gast- en Ziekenhuizen en Krankzinnigengestichten Het getal vaccinatien kosteloos verrigt bedroeg 183. Er bestaat hier eene verordening op de huizen van on tucht en de publieke vrouwen. Naauwlettend wordt gewaaakt op de naleving van de verordening op het keuren van levend veevleeschspek en vischen van dietot wering van onrijp ooft. h. Gemeente-politie. Slechts één agent, aan wien eervol ontslag is verleend, is behoeven vervangen te worden. De beambten van Politie hebbenzoo veel mogelijk aan hunne verpligtingen voldaan. De verordeningen, op wier overtreding straf is bedreigd, werden met omzigtig- heid gehandhaafden zijn er dan ook deswege geen klag- ten ingekomen. De orde en rust is niet gestoord geweest. 29 De politie tracht zooveel mogelijk preventief handelend op te treden. Enkele overtredingen omtrent te late aankomst en ver trek van spoortreinen alhier, zijn bij procesverbaal gecon stateerd. In 1869 heeft slechts écn brand plaats gehad en wel op den toren der St. Janskerk op de Nieuwstad alhier, veroorzaakt door het inslaan van den bliksem. Door uit- loving eener premie is men cr spoedig in geslaagd den brand, die een zeer dreigend aanzien verkreeg, te blus- schen. Steeds blijft in werking de vroeger vastgestelde veror dening regelende den aard en duur der persoonlijke dien sten, door ingezetenen dezer gemekte, ter handhaving der openbare orde of in het algemeen belang te verleenen. HOOFDSTUK VII. a. Nationale militie. Aandeel der gemeente in de ligting 44 Ingeschrevenen in de gemeente, waarnaar het aan deel is berekend 139 Ingelijfden bij de landmilitie. 44 Ingelijfden bij de zeemilitie. geene b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de gemeente: Actief 273 Reserve 206 Te zamen. 479 Huizen en gestichten als hier bedoeld. Getal lijders op In den loop des jaars Benaming. Toestand. 1 Jannarij. 1869. 31 De cember. 1869. opge nomen personen. overleden verpleeg den. m. V. m. V. m. V. m. V. Gasthuis (Oude en Nieuwe) te Zutphen. Ziekenhuis. 20 3 11 11 68 82 10 9 Idem. Krankzinni gen gesticht. 203 196 202 194 58 44 32 17 %atio:iale Militie esi Schutterij.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 16