26 en de verplaatsiug van de Vischmarkt zijn nog enkele wer ken noodig geweest, zoodat met inbegrip der aanbeste- dingkosten, de uitgaven kwamen op ƒ1034,33; de be- grootingpost stelde f 3000 ter beschikking. Lokalen voor Politie, dag- en nachtwacht. Met de aanbesteedde jaarlijksche schoonmaak-, wit- en verf- werken en de onkosten voor de verlichting en verwarming en het gewone onderhoud der lokalen van het bureau en wachtkamers met ameublement, hebben de uitgaven bedra gen 388,74, de begrooting was 381,75. Brandbluschmiddelen. In de spuiten N°. 1 en N°. 4 werden nieuwe binnen werken en zuigers gemaakten is het materieel verder in goeden staat onderhouden. Met de uitgekeerde premiën bij plaats gehad hebbende brand, vorderde een en ander eene uitgave van ƒ571,74, terwijl de toegestane som 820 bedroeg. Straatverlichting. Boven de jaarlijksche aannemingssom van de verlichting, ad 5840 werd nog gevorderd voor meerder uren bran den en tijdelijke verlichting bij onderhanden straatwerken en op de hulpwegen bij de werken aan de brug buiten de Nieuwstadspoort601,32. Schoolmeubelen. Lager onderwijs. Het aanbesteedde jaarlijksch en dagelijksch schoonhouden en verfwerken in de schoollokalen en aan schoolmeubelen en onderhoud van het ameublement, beliepen 635,30®, bij de begrooting was de som van f 580,47 geraamd. Schoolmeubelen. Middelbaar onderwijs. Voor het gewoon en dagelijksch onderhoud, de aanbe- 27 steedde schoonmaak- en witwerken, bedroegen de uitgaven voor de Hoogere Burgerschool en de Gymnastiekschool 502,325, waarvoor bij de begrooting was gesteld ƒ665. Gymnasium. De uitgaven als de hiervoor genoemde bedroegen ƒ46,45®, zij waren bij de begrooting geraamd op 75. C. Werken niet aan de Gemeente behoorendeals: Wegen van polderbesturen, corporatiën en bijzondere personen zijn in deze gemeente niet aanwezig. Begraafplaatsen van kerkgenootschappen en bijzondere personen evenmin. HOOFDSTUK VI. a. Medische politie. De aanleg van riolen door de straten, waaraan in 1868 eene groote uitbreiding werd gegeven, is thans grooten- deels voltooid en draagt zeer veel bij tot de reinheid der straten; waar de ondervinding zulks raadzaam doet ach ten, wordt met dien aanleg voortgegaan. Zoo veel noodig wordt voor voldoende spuijing van het water in de binnengrachten zorg gedragen. Geen ziekte heeft in het afgeloopene jaar in deze ge meente epidemisch geheerscht, waardoor het sterftecijfer boven het normale had kunnen stijgen. De ligging en staat der begraafplaatsenin betrekking tot den gezondheidstoestand, is zeer voldoende. Medische en Oemeente-politie.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 15