24 glooijing, bij wijze van docering en met een beslagwerk tot ongeveer een meter boven den nek der kribben te voor zien. Het gedeelte van de doceringdat men veronderstelde dat minder van afspoeling te lijden zou hebbenwerd met rijswaarden stekken ingepoot, nadat vooraf in de gaten klei was gebracht om het vaststaan en den groei te bevor deren. Ook de oever van de Marschweide tusschen de zaag molens en de Weezeweide is op voorgenoemde manier af gewerkt en bepoot, zoodat nu langs de rivier den IJssel, van de zaagmolen tot den Beugelweerd (langs de weide het Kerkhof uitgezonderd) op een klein gedeelte na, ook de geheele oever van de weide Helbergen met levend hout bezet is. De bij de begrooting toegestane som van 870 werd met 43,83 overschreden. Wandelplaatsen en Plantsoenen. Het plantsoen is in een' goeden toestandmet uitzonde ring van eenigo ijpenboomen op den wal bij het kruidma- gazijn, die, uithoofde zij door den ijpen splintkever waren aangedaan, gehakt en onmiddelijk vervoerd zijn geworden. Langs de Nieuwe Berkelkade zijn gepoot 42 Linden. Op de Marschweide zijn langs de wegen doornheggen gepootalsmede voor eene gedeelte op de onderlinge gren zen der weiden dat in het volgende jaar verder zal voort gezet worden. Ook langs de weide Slag voor 't hekken aan den weg naar Baakzoomede langs het voetpad naar Tonden op de weiden van do Smeerkamp of Tigchelkuilen zijn doornheggen gepoot. De nieuwe weg naar de Buitensocieteit met de toegangs wegen naar het Slingerbosch en de opgehoogde Lunet Goehoorn zijn met ijpenheesters en heestergewassen bepoot geworden. 25 Tot het onderhoud en aankoop van plantsoen is uitge geven 1650,01bij de begrooting was voor gewone on derhoudswerken geraamd 846terwijl de kosten voor aanleg van plantsoen kwamen op 428,615waarvoor de begrooting 624,20 aanwees. Begraafplaatsen. Algemeene begraafplaats. Toestand voldoende. Het ge wone onderhoud vorderde eene uitgave van/ 171,98. Bij de begrooting is toegestaan ƒ144. De Israëlitische Begraafplaats vorderde geene uitgaven. g. Verschillende werken. Over de bij de begrooting toegestane som van 1000 tot het maken van eene zwemplaats is niet beschikt. Daar er ook van wege het Kijk naar eene geschikte zwemplaats voor het Garnizoen werd uitgezien, heeft men pogingen aangewend om het maken van een zwemplaats met 2 a 3 bassins van verschillende diepte voor gezamentlijke kosten uittevoeren, en was als eene zeer geschikte plaats daartoe interigtenhet oog gevallen op de gracht voor de Linie van van Hooff bij de Berkel. De gevoerde onderhande ling hebben tot nu nog geen resultaat opgeleverd. Bij aanbesteding werd het Brandspuithuisje bij de Broe derenkerk geamoveerd en vergroot opgebouwd voor 687. De Vischmarkt, na hare eerste verplaatsing in 1860 van de voormalige Fransche Stoof naar het terrein van het gedempte paardenwaternog eenige malen door inneming van dat terrein voor de nieuw gebouwde huizen van blok I verplaatst zijnde, werd bij Raadsbesluit bepaald, die voortaan te houden op het plein bij de Rozegrachthet maken van een kantoortje of bergplaatsje voor de nieuwe Yischmarkt aldaar werd aanbesteed ad/ 297 en nog op het einde van 1869 in gebruik genomen. In verband met de verbouwing van het Brandspuithuisje

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 14