Verbeterd is de weg naar Berg en Daal, de weg tusschen het erf van van der Heiden en het stuk tuingrond in de Hoven, waartoe gebezigd is geworden de puin afkomstig van het huis van G. J. Jansen, aangekocht door de ge meente en in eigen beheer gesloopt. De nieuwe weg naar de Buiten-Societeit werd bepuind en begrind. De weg naar de mestplaats is met veldkeijen bestraat geworden. De wegen naar Vierakker en Tondenuithoofde van hunne lage ligging doorgaans in slechten toestand zijnde, zullen verhoogd en hard gemaakt wordeneen begin van uitvoe ring is reeds gegeven door de puinwelke ter beschikking van de gemeente voorkomtnaar den Yierakkerweg te doen vervoeren. Tot het onderhoud van de grindwegen zijn hij aanbe steding geleverd 75 kubiek meter grind. Een en ander vorderde eene uitgaaf van 1153,403; bij de begrooting was geraamd 1163. d. Rivierenkanalenvaarten en bijbehoorende werken alswaterkeeringenoverlaten, lijnkaden, sluizen, duikers, beschoeijingenlos- en ladingplaatsenbruggenenz. Aan het lijnpad boven de IJsselbrug, ter plaatse waar ten vorigen jare een zinkstuk moest gelegd wordenis de oever nog van een beslagwerk voorzien moeten worden, om verdere afspoeling van grond voor te komenwaarvan de kosten begrepen zijn onder de somgenoemd bij rubriek Kribben. Sluizen. De toestand is als ten vorigen jare; de dage- lijksche onderhoudskosten zijn begrepen onder de hiervoor genoemde rubriek Waterleidingen. Beschoeijingen, los- en ladingplaatsen (Kaden). De toestand is vooralsnog voldoende; het gewone on- 23 derhoud vorderde eene uitgave van 193,67; bij de be- grooting was geraamd op 265. Bruggen, Duikers. De toestand is over het algemeen voldoende; de bediening en het onderhoud vorderde eene uitgave van 1890,803, zijnde 186,803 meer dan bij de begrooting daarvoor was geraamd. Aan de groote IJssel brug moesten de twee handen of overvallen van de vallen der ophaalbrug, zoomede eene beschadiging, veroorzaakt door storm aan den verfsteiger, hersteld worden. Overi gens bepaalden zich al de gedane werken tot gewone her stelling van bovendekken, verwen en teeren. e. Havens en Grachten. Bij aanbesteding werd in de Binnengracht het talud achter de 5e openbare school van eene houten beschoeijing voorzien; de daartoe gebezigde palen zijn afkomstig van de opgeruimde beschoeijing van den voormaligen beneden- weg langs den IJssel naar de Contre-Escarpegemeld werk werd aangenomen voor 2047 en is eerst onlangs voltooid; met inbegrip van de gewone onderhoudswerken vorderde een en ander eene uitgave van ƒ2188,193, ter wijl bij de begrooting eene som van ƒ3003,27 was uitge trokken. Kribbe n. De van wege de gemeente gelegde perpendiculaire krib ben aan de Marschweide, werden, voor zoover noodig, op nieuw bepuindmet stekken ingepoot en verder in goe den staat onderhouden. De door afspoeling van tijd tot tijd zeer afgenomen oever van de weide Helbergenthans na de voltooijing der aldaar van Rijkswege gelegde kribben meer verzekerd zijnde, zoo werd overgegaan om de bij de begrooting voor gestelde verbetering van den oeverongeveer over eene lengte van 1500 meter, onder eene gelijkmatig doorgaande

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 13