20 benoodigde materialen is uitgegeven tot eene som van 3787,143, waartoe de begrooting 3015 aanwees; en voor den aanleg van bovengenoemde nieuwe straten en tot de uitvoering van al de genoemde werken en leverantiën de som van 17984,37, waartoe op de begrooting een post van 23818,56 was uitgetrokken. De verpachting van het ophalen der asch en vuilnis gaandeweg al minder opbrengende en daarbij zeer onvol doende geschiedendedeed het Dagelijksch Bestuur bedacht zijn om dit op eene andere manier en, kon het zijn, ook op eene voor do gemeente voordeeliger wijs en tevens met beter gevolg te doen plaats vinden.Eene wijziging echter in de desbetreffende contracten van verpachting leidde tot geen beter resultaatzoodat eindelijk met goed vinden van den Gemeenteraad overgegaan werd om het ophalen van de asch en vuilnishet ledigen van de zink en vervalputten in eigen beheer te doen ondernemen de daartoe benoodigde gereedschappen en karren werden bij onderhandsche aanbesteding aangeschaft, en eveneens is aanbesteed geworden het vervoer van de opgehaalde stoffen naar de mestplaatswaarbij de noodige werklieden van wege de gemeente zijn in dienst gesteld, en een ter rein van de Linie van van Hooff buiten de Larepoort van het Rijk in pacht genomen en tot mestplaats voorloopig ingerigt. Sedert den aanvang op 1 Mei 1869 werden er door de drie karren, verdeeld over drie vakken of wijken van de gemeente, ter mestplaats aangevoerd 1200 karvrachten vuil nis, en door de kar, welke door de gelieele gemeente den modder uit de vervalputten en gootkommen opneemt, aan- gebragt 389 karvrachten. Ook de lediging zoo van parti culiere privaatputten als die van gemeente-gebouwen en inrigtingcn werd gedaan zonder ontgeltenis, en werden ter mestplaats aangebragt 139 kar en 41 bakken beer. Ter mestplaats werden de opgehaalde stoffen gesoldeerd 21 en door elkander gezetde aldus verkregene mestspeciën werden van tijd tot tijd publiek verkocht. De aanschaffing van karrengereedschappenenz.vor derde eene uitgave van 796,403. Bij de begrooting was daarvoor geraamd 4088,61met inbegrip van den aankoop van een latrinen-reinigingstoe- stel, een besproei-machine voor de straten en bergplaats van werktuigenenz. De aankoop van een latrinen-rei- nigingstoestel is voor alsnog uitgesteld gewordendaar een desaangaand ingesteld onderzoek niet geleid heeft tot de onvoorwaardelijke aanbeveling van een dergelijk toestel zoo als die thans elders in gebruik zijn. Het vervoer met de karren is aanbesteed, gerekend over de acht maanden van de exploitatie ad 1020,50. Aan dagelijksch onderhoud bij het vervoer en aan ge reedschappen, zoomede aan weekgelden voor de werklie den en het ophalen en omzetten van de mestspeciënwerd uitgegeven eene som van 1399,375, terwijl de verkoop van mestspeciën opbragt 1664,64, blijvende nog 17 per- ceelen mest in voorraad, ter waarde van ongeveer/68 en de lompen bottenpapier en glas ter waarde van onge veer 100. Pleinen. Tot het schoonhoudenwiedenenz. werd gevorderd eene uitgave van f 149,99; de begrooting stelde 150 beschik baar. Waterleidingen, Beken en Sluizen. In het onderhoud werd voldoende voorzien; de uitffa- ven bedroegen 118,125, zijnde 92,875 beneden de bij de begrooting vastgestelde som. c. Wegen en voetpaden behoorende aan en onderhouden door de Gemeente. De wegen zijn over het algemeen in voldoenden toestand. O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 12