18 In het geheel bedroegen de uitgaven van al het voor genoemde 853,60s, terwijl op de begrooting was toege staan 600. b. Stratenpleinenriolen en waterleidingen. Verstraat is geworden, een gedeelte keistraat buiten de Vischpoortbij de Havenbrug en langs de wel der IJssel- kade, het klinkerrabat ten noorden der Groenmarkt, de Harenbergstraat, in de Bornhoverstraatop de Laarpoort- brug, tusschen de Binnen- en Buiten Nieuwstadspoorten voorts de geheele Korte Hofstraat, in de Turfstraat, ver der op over de Steenenbrug bij de Nieuwstad tot de Gast huisstraat; een vak achter in de Barlheze, de weg naar de Contre-escarpe benedenwaarts de IJsselbrug, een vak op den hoek der Sprong- en Beukestraat en met nog eenige andere plaatsengezamentlijk tot eene oppervlakte van 6610 centiares. Tot deze onderhoudswerken werden aangekocht tachtig kubiek meter veldkeijen en zijn bij aanbesteding geleverd 94000 stuks straatklinkerts. Eene doeltreffende verbetering vond plaats door dat de gemeente met de eigenaren van de huizen aan den hoek der Beuke- en Sprongstraat en aan den hoek der Barlheze en de Rosegracht eene overeenkomst aanging, dat zij bij de onderhanden verbouwing dier perceelen, de gevels on der zekere afronding zouden opbouwenen dat daarbij het pothuis in de Beukestraat moest vervallenterwijl ook van het hoekhuis in de Barlheze eene terugtrekking van den zijgevel werd bedongendoor de uitvoering dier beide wer ken is de passage verbeterd geworden. De nieuw aangelegde straten tusschen blok I en II, de nieuwe Berkelkade en de nieuwe straat van de Barlheze- brug tot de IJsselkadezijn met nieuwe materialen bestraat geworden, te zamen tot eene oppervlakte van 4807 centi ares, waarvoor bij aanbesteding geleverd zijn 112000 straat- 19 klinkerts en 85622 bazaltkeijen '4/10 c. M. en aangekocht 30787 bazaltkeijen 12/,4 c. M. en 1016 quenastkeijenvoorts 19'/2 kub. meter grind. Wijders werden de huizen achter in de Barlheze van de Erven de Haas aangekocht en geamoveerd tot het aldaar maken van een doorgang en brug naar het Station. Het terrein van die huizen werd tot de vereischte hoogte op gehoogd en van een talud met gedeeltelijke steenbestrating voorzien. De nieuwe brug over de Berkel werd aanbesteed en uitgevoerd voor 1930,84. Op de Berkelkade werden palen met gegalvaniseerd ijzerdraad (bij wijze van eene ge wone afrikking) als rasterwerk langs het talud gesteld. Deze palen, zoomede de paaljukken der genoemde brug en de daartoe gebezigde ijzeren leggers zijn afkomstig van de voormalige paalbruggen over den IJssel en den uiter waard. Bij onderhandsche aanbesteding werd de verdere aanvul ling van het terrein der voormalige gracht van het Molen- bolwerk, door den aannemer van de werken der Rivier normalisatie aangenomen voor 3100. Op een door dien aannemer aan den Gemeenteraad gerigt verzoekom hem van de geheele afwerking dier werken onder korting op de aannemingssom voor het nog ontbrekende van de te doene ophoogingte ontslaanwerd gunstig beschikt en voor het werkvoor zoover dit door hem voltooid is gewordenaan hem uitbetaald de som van 2175. De ophooging voor den te maken toegangsweg van de Barlheze-brug naar het Stationplein werd aanbesteed voor 865en is nog in uitvoering, daar de hooge rivierstan. den de geregelde zandbaggering verhinderde; om dezelfde reden is nog in uitvoering de levering en het vervoer naar het Bouwterrein blok IIIvan uit de Haven buiten de Vischpoort te baggeren grond mi zand, dat aanbesteed werd voor 464. Tot het onderhoud der straten en met de daarvoor

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 11