16 den 28 February ontstane braudschade in den zuidooste lijken boek van het torenspits der R. C. kerk (zicli bepa lende tot verbranding van een gedeelte dakbebording, be schadiging aan de leijen-bedekking, verzenging van de hoek keper en twee oplangers of sporen) werd hersteld en den i Toren inwendig van een massa vuil gezuiverd en schoon gemaakt. Met de hiertoe gevorderde uitgaven en met het gewoon onderhoud van den toren van het Wijnhuis, be droegen de uitgaven 137,77, terwijl voor het gewoon onderhoud 40 was toegestaan. Gebouwen bestemd voor Lager onderwijs. De toestand is vrij voldoende. Bij de begrooting der le, 2e, 3®, 4e en 5e openbare school voor het lager onderwijs was uitgetrokken 300; de uitgaven bedroegen evenwel 563,845; de overschrij ding werd veroorzaakt door herstelling van geledene storm schade; van de woning bij de 2e openbare school moes ten de schoorsteenén op nieuw opgemetseld worden. Gebouwen voor het Middelbaar onderwijs. Hoogere Burgerschool en Gymnastiekscl 10ol zijn in vol doenden staat van onderhoud; ook hier moest de begroo ting ad 170 door herstelling van stormschade overschre den worden met 74,40. Beschadigde ijzeren dakgoten werden vernieuwdeen schoorsteen van de Hoogere Burgerschool is op nieuw op gemetseld nog moest in dit gebouw eene opgraving en verbreking plaats vindenuithoofde van lekkagie en daar door gevorderde vernieuwing van een gedeelte der looden pompbuis. Gymnasium. De toestand van het gebouw is voldoendedoor dat de aannemer van het in 1868 aanbestede verfwerk in gebreke 17 is gebleven dit werk uittevoeren, werd dit in I860 op nieuw aanbesteed ad ƒ51 met het gewone onderhoud wa ren nu de uitgaven 138,29s; bij de begrooting was ge steld 60. Bewaar- Naai- en Breischool. Met eenige aanbesteedde verf- en behangwerken in de woningen van de onderwijzeresse en schoonmaak- en witwer- ken van de schoollokalen en voor de benoodigde brand stoffen, waren de uitgaven 185,22; bij de begrooting was uitgetrokken 153,50. Straatpompen. Het gewone dagelijksch onderhoud van het gaande werk en de vernieuwing van het looden staande en koperen bo venstuk van de pomp in de Wanne en de vernieuwing van het geheele staande stuk en van de trekbuizen der pomp in de Bakkerstraat, werd aanbesteed voor 349; voorts werden in eigen beheer vernieuwd de houten palen van de genoemde pompenzoomede van de pomp in de Beukestraat en van pomp N°. 4 in de Larestraatmet de gedeeltelijke buitenomtimmeringvoor de palen werd even als ten vorigen jare gebruik gemaakt van het hout afkom stig van de paalbrug. Van de op het plein voor de 5e openbare school ge maakte zoogenaamde Northon pijpwel, is het water van vrij goede hoedanigheid en wordt dan ook voortdurend ge bruikt. De ijzeren buis is tot eene diepte van 29,30 meter be neden den beganen grond ingeheid. De onkosten voor het maken dier Northoopomp komen op /281,51s, met inbegrip van eenige nog overblijvende materialen welke ge bruikt zullen worden bij het maken eener tweede Nortlion - pomp en waartoe op de begrooting voor 1870 eene som beschikbaar is gesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1869 | | pagina 10