4 Plaatselijke Verordeningen. Gedurende het jaar 1865 zijn de volgende verordenin gen vastgesteld, als: eene, houdende tarief van plaatse lijke belasting op het gedisteleerd. Eene tot aanvulling der verordening tot regeling van het middelbaar onderwijs alhier. Eene verordening, regelende het getal scholen van het lager en meer uitgebreid lager onderwijs. Eene verordening, regelende het te geven onderwijs aldaar. Eene, bepalende het schoolgeld en eene op de invorde ring daarvan. Eene, regelende de schoolorde voor de openbare en ge subsidieerde scholenzoo voor gewoon als voor meer uit gebreid lager onderwijs. Eene verordening op het bouwen, welke, ofschoon na derhand gewijzigd, nog niet is kunnen worden ingevoerd. Eene op de heffing van der Rijksbelasting op het personeel ten behoeve der gemeente en van opcenten op de grondbelasting. Eene verordening op de keuring van levend veevleesch spek en vischen den verkoop van vleeschspek en visch binnen de gemeente Zutphen. Eene verordening omtrent de makelaardij in de ge meente Zutphen. Eene verordening op den in- en doorvoor van vee in de gemeente Zutphen. HOOFDSTUK III. Verschillende onderwerpenbetrekkelijk het beheer der Gemeente. De lieer Dr. W. J. A. Huberts draagt als stads-bi- bliothecaris en archivist bij voortduring getrouwe zorg voor het gemeente-archief en do bibliotheek, hetwelk over eenkomstig het door den Raad bepaalde, naar de boven- localen van het Wijnhuis wordt overgebragt. Het archief is in het afgeloopen jaar niets vermeerderd de bibliotheek nam slechts toe met enkele nummers van vervolgwerkenwelke meestal aan de gemeente ten ge schenke werden afgestaanalsde verslagen en mededee- lingen der beide afdeelingen van de koninklijke Academie van Wetenschappen, de verslagen van de Maatschappij van Landbouw enz. terwijl nog enkele stukken van gedrukte inventarissen van archieven werden ontvangen. Van den kunstschilder W. VAN der Worp zijn eenige teekeningen aangekochtvoorstellende Zutphenzooals het zich voor deed in vroegere jaren en eeuwen. De begraafplaatsen bevinden zich in goeden staataan toezigt ontbreekt het niet. Rij voortduring voldoet het bestaande reglement en geeft geen aanleiding tot klagen. Er is eene kaart opgemaakt van den plattegrond, waarop de reeds uitgegeven en nog uittegeven grafruimten zullen worden gebragt. HOOFDSTUK IV. Geldmiddelen. Van af de opening van het dienstjaar 1865 tot en met de maand Maart j.l. is voor die dienst ontvangen: Wegens buitengewone Ontvangsten eene som van 329264,833 Hieronder zijn gerangschikt: Vroegere diensten21938,845 Opbrengst van geldleeningen. 270000, Verkoop van Gemeente-eigen dommen33715,77 Afstand van Grafsteden. 190. Transporter. 325844,615 ƒ329264,835

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1865 | | pagina 4